6 min

Puust ja punaseks: Transhumanism

Kiirem kui EKI, ammendavam kui Vikipeedia – Müürilehe rubriik „Puust ja punaseks” selgitab sõnu, mõisteid ja olukordi, millest räägitakse palju, aga mille päritolu ja tähendust suudavad vähesed lõpuni aduda. Seekord tuleb juttu mõistest, mis kuulub juba ammu futuristide argisõnavarasse, aga tavalisele inimesele on ilmselt täielik ulme.

3 min

Oleviku ankeet: Epp Annus

„Oleviku ankeet” on Müürilehe ringküsitlus, mis uurib, kuidas tuksub süda oleviku rinnakorvis. Seekord vastab küsimustele kultuuriuurija Epp Annus.

8 min

Hea vanamoodne tulevik?

Minevikuulme tulevikunägemused ei realiseeru kunagi täielikult, kuid nende vaatlemine pakub olevikus omalaadset virgutavat võrdlusmomenti – head võimalust mõelda sellele, mis tegelikus ajaloos on läinud teisiti, mis (kaugegi analoogia korras) sarnaselt ning mis jääb sõltumata daatumist ikka veel tulevikuliselt aktuaalseks.

1 min

Müürileht lasi käibele uue maksevahendi

Seoses majanduslanguse, inflatsiooni, palkade külmutamise ja üleüldise pessimismiga otsustas Müürileht lasta käibele uue, püsivama väärtusega raha ehk MÜRi. Raha trükitakse edaspidi juurde nõudluspõhiselt ning sõltuvalt paberi hinnast ja tujust, kuid esimesed pangad ja kaupmehed on juba MÜRi maksevahendina heaks kiitnud. Head kasutamist!

3 min

Oleviku ankeet: Katja Novitskova

„Oleviku ankeet” on Müürilehe ringküsitlus, mis uurib, kuidas tuksub süda oleviku rinnakorvis. Seekord vastab küsimustele kunstnik Katja Novitskova.

2 min

Müürilehe täielik und lõplik unenäoseletaja

Unenäod – mida nad püüavad meile igal öösel öelda? Kuidas ennustada nende põhjal lähemat ja kaugemat, lokaalsemat ja globaalsemat tulevikku? Millisel juhul on oodata isiklikku majanduslikku heaolu ja suuremat sorti armuõnne, millise unenäo järel on aga täiesti kindel, et ei maksa järgmisel päeval või nädalal (jne) kodust väljudagi!?