Äsja müügile tulnud muuseumikaart on Eesti muuseumide digitaalne aastapilet, millega saab aasta jooksul piiramatult külastada rohkem kui sadat muuseumi, elamuskeskust ja galeriid üle Eesti.

Foto: Karli Saul

Muuseumikaardiga on mäluasutuste külastamine mugavam, soodsam ja paindlikum. Kaardiga saab muuseumisse sisse astuda igal ajal – just nagu raamatukogusse. Suuremates muuseumides võib veeta terve päeva või ka mitu.

Uurige siit, milliseid muuseume ja galeriisid on võimalik aasta jooksul piiramatult külastada.

Muuseumikaart on digitaalne

Muuseumikaart maksab 59 eurot. Looduse hoidmiseks puudub eraldi plastkaart. Digitaalne muuseumikaart on nagu kino- või teatripiletki, mis on varustatud QR-koodiga. Kaardi võib lisada enda telefoni rahakotti, printida välja või näidata e-postist. Kui muuseumikaardi omanikul nutiseadet pole, pääseb muuseumisse isikukoodiga dokumendi alusel.

Muuseumikaarti sõbrale laenata ei saa kuna on seotud isikukoodiga. Soodustust õpilastele või pensionäridele muuseumikaardi soetamisel ei kehti.

Muuseumikaart sobib hästi kingituseks

Osta muuseumikaart link pakub ka digitaalse muuseumikaardi kinkekaardi ostmist, mille võite edastada kingi saajale kas digitaalselt või väljaprinditult. Kingisaaja isikukoodi selleks teadma ei pea. Oma isikuandmed lisab kingituse saaja ise kui muuseumikaardi kodulehel oma kaarti aktiveerib. Muuseumikaardi aktiveerimiseks tuleb minna lehele www.muuseumikaart.ee/start
Füüsilises kinkeümbrikus muuseumikaarte saab osta edasimüüjatelt ja suuremate muuseumide muuseumipoodidest.
Kingiks saadud muuseumikaart hakkab kehtima esimesest muuseumikülastusest, aktiveerida võib kuni kaardil märgitud kehtivusaja lõpuni.

Hollandi kogemus innustab

Muuseumikaardi juht Kert Kask nentis, et Eesti muuseumikaart on maailmas viies omataoline. Muuseumikaart on Belgias, Šveitsis, Soomes ja Hollandis ning viimases on lausa 1,3 miljonit muuseumikaardiomanikku! Soomlaste ja hollandlaste loodud muuseumikaardi statistika näitab, et muuseumikaardi omanikud käivad muuseumides ligi neli korda aktiivsemalt kui varem.

„Muuseumide külastamine muutub muuseumikaardi abil kättesaadavamaks ja paindlikumaks. Muuseumid sellega ei kaota, vastupidi, muuseumirahval on hea meel kui inimesed saavad rohkem osa meie kultuuripärandist ja näitustest,” märkis Kask.

Soovid infot uute näituste kohta?

Liitu muuseumikaardi uudiskirjaga (https://muuseumikaart.ee/uudiskiri/), mille kaudu saab värskeid näitusesoovitusi ja reisimarsruute ning infot külastuskohtade kohta, kuhu paljud muuseumisõbrad tõenäoliselt veel sattunud pole.

Nüüd aga mine muuseumikaardi kodulehele (www.muuseumikaart.ee), vali välja mida võiks järgmisena muuseumikaardiga külastama minna ja avastusretk muuseumimaailma võib alata!