Kas oled disainer, fotograaf või mõnes muus valdkonnas tegutsev loomeinimene? Kui palju on sul tulnud ette olukordi, kus sul on küll idee ja plaan, kuid paraku puudub raha projekti elluviimiseks? 

Foto: Pixabay

Paljud kultuurivaldkonnad vajavad praegu ellujäämiseks riiklikke toetusi, kuid enamik neist on pikas perspektiivis oma tegevuse hästi toimetulevaks majandusharuks pööranud. Just tulevikku vaadates usume, et möödas on ajad, kus loomesektor ootab vaid annetusi ja tagastamatut abi. Loomesektor on küll spetsiifiline ja majandusliku kasu saabumine võib praegust olukorda arvestades muude valdkondadega võrreldes rohkem aega võtta, aga see ei tähenda, et loomeäri on kuidagi vähem äri. Nagu äriettevõtete puhul tihtipeale tavaks, kaasatakse oluliste projektide elluviimisel lisaks omafinantseeringule ka laenuandja raha.

Finora Capital on toonud koos Euroopa investeerimisfondiga turule uue laenutoote – loomelaenu väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele, mis tegutsevad kultuuri- ja loomesektoris, nagu audiovisuaalsektor (filmid, telesaated ja multimeediumid), muusika, kirjandus, arhitektuur, arhiivid, raamatukogud, käsitöökunst, kultuuripärand, disain, näitekunst, kirjastamine, kujutav kunst jne.

Laenusumma on 5000–250 000 eurot ja laenuperiood kuni 60 kuud. Laenuintress on kuni 1,33% kuus (kuni 16% aastas) ning tagatiseks sobib eraisiku käendus. 

Kuna loomesektori tulud on paljude teiste ärivaldkondadega võrreldes raskemini prognoositavad, on Finora Capitali pakutava loomelaenu maksegraafik paindlik. Laenu põhiosa võib tagastada alles pärast toetuse või tulu laekumist ja jooksvalt tuleb maksta vaid intressi, mis on väga sobilik just sildfinantseeringut vajavate projektide puhul. Peale sildfinantseerimise on laenul ka teisi kasutusvõimalusi, nagu uue projekti alustamine, käibevarade finantseerimine ja põhivara soetamine.

Loomelaenu taga seisab AS Finora Capital, esimene finantsinspektsiooni tegevusloaga krediidiandja Eestis. Finora meeskonnal on kokku rohkem kui 75 aastat rahvusvahelist kogemust nii panganduse, liisingu kui ka rahandusorganisatsioonide vallas. Nüüd on Finora Capital otsustanud oma kogemuse ka loomemajanduse vankri ette rakendada, seda enam, et tegemist on ka Eestis jõudsalt areneva ning elukeskkonna jaoks hädavajaliku majandusharuga.

Loomelaenu kohta saab lähemalt lugeda ja taotluse esitada aadressil loomelaen.ee.

Tegemist on finantsteenuse reklaamiga. Tutvu finantsteenuste tingimustega aadressil finoracapital.eu ja vajaduse korral konsulteeri asjatundjaga.