Müürileht on eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegsete mõttevoolude häälekandja, mis töötab avatud ja mitmekesisust toetava ühiskonna heaks. Müürileht käsitleb laiemalt ühiskondlikku elukorraldust alates kultuurist, sotsiaalsetest teemadest, keskkonnast ja tehnoloogiast kuni elustiili, enesearengu ja vaimse terviseni.

Müürilehe lugejatel on nüüdsest võimalik panna õlg alla lehe väljaandmisele ja arengule, et saaksime tuua sinuni nii ühiskonnakriitilist ja tulevikku vaatavat esseistikat kui ka aeglast ja selgitavat ajakirjandust ning keskenduda kõigele sellele, mis on kultuuris oluline nüüd ja praegu – tehes seda kõike endiselt nii, et see on kõigile tasuta kättesaadav.

Miks me seda palume?

Kuigi Müürilehe tellijate ja lugejate hulk on viimaste aastate jooksul stabiilselt kasvanud ja 2020. aastal tõusis tellimuste arv koguni 30%, ei ole see piisav, et kompenseerida viimasel aastal saamata jäänud reklaamikäivet, mille oleksime suunanud lehe arendamisse. Selleks et Müürileht saaks töötada edasi avatud ja mitmekesisust toetava ühiskonna heaks, pöördumegi sinu, meie lugeja poole.

Kuhu me sinu toetuse suuname? 

  1. Honorarifond

Selleks et Müürileht saaks hoida ja kasvatada veelgi jõulisemalt enda ümber ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega autoreid, kasutame toetusi autoritasude maksmiseks. Viiesaja toetajast püsilugejaga saame Müürilehe veebiväljaandes avaldada igakuiselt täpselt poole rohkem artikleid kui praegu.

  1. Tähelepanu elukeskkonnale

Sinu toetusega saame suunata tähelepanu meie aja kõige põletavamale teemale ehk arendada märgatavalt meie elukeskkonna rubriiki, mis hõlmab nii keskkonnahoidu kui ka linnaruumi puudutavaid teemasid ning otsib lahendusi väikelinnade kestliku kahanemise väljakutsetele. Soovime palgata lisajõude nendel teemadel üle Eesti reportaaže tegema.

  1. Põhjalikud sissevaatlikud lood

Möödunud aasta kevadel kutsusime ellu pikkade artiklite ehk nn ankurlugude formaadi, millega analüüsime süvitsi ühiskonnas parasjagu olulisi teemasid ja nähtusi nii, et ka lugejal tekiks neist terviklik pilt. Sinu toetusega saame aina rohkem käsitleda süvenemist nõudvaid ja tähelepanu vajavaid teemasid.

Mida sina sellest saad (peale hea tunde)?

Kui otsustad toetada meid 5 euroga kuus, saadame sulle iganädalase toimetusepoolsete kommentaaridega kokkuvõtte nädala sündmustest ja olulisematest artiklitest Müürilehes. Lisaks sellele anname sulle ligipääsu paberlehes ilmunud artiklite lugemiseks veebis juba leheilmumisega sama päeva hommikul. Kui otsustad toetada meid 10 euroga kuus, pakume peale selle ka võimalust vahetult kaasa rääkida lehe tulevikuplaanide ja teemade valiku osas. Kui näed ennast aga tõelise metseenina, siis 50 euro eest kuus saad kõik eespool nimetatu ja arendame lisaks sinu meelisrubriiki või kutsume ellu artiklisarja sulle südamelähedasel teemal. Pelgalt 2 euro eest kuus saad minna magama õndsa tundega, et oled Eesti ajakirjanduse aitamiseks midagi ära teinud. 

Hakka Müürilehe toetajaks alates 2,40 € eest kuus või telli paberleht. Paberajalehe eestisiseseid tellimusi võtab vastu ja haldab Express Post. Vaata lähemalt siit.