Dream pop ansamblil Zebra Island ilmub esmaspäeval, 1. aprillil debüütalbum „Saturnine”.

Zebra Island. Foto: Renee Altrov

Zebra Island. Foto: Renee Altrov

Zebra Island on 2011. aasta sügisel algselt multiinstrumentalisti Rasmus Lille ning laulja Helina Risti poolt kokku kutsutud muusikaline kooslus, millega tänaseks päevaks on liitunud veel ka Lauri Raus kitarril, Caspar Salo trummidel ning Martti Laas bassil. Zebra Islandi muusika juures võib leida mõjutusi nii dream pop’ist kui shoegaze’ist. Eredad vokaalid, elavad süntesaatorikäikud ja rütmid ning mahedad kitarrihelid loovad bändile ainuomase helipildi. Sellele vaatamata ei ole ka Zebra Islandi muusika pääsenud võrdlustest ning nii on neid teiste seas võrreldud bändidega nagu M83, School of Seven Bells ja Beach House.

2012. aastal andis Zebra Island kontserte nii kohalikel kui ka mitmetel Baltikumi kontsertidel ning festivalidel. Aasta jooksul sõlmiti plaadilepingug Läti indie plaadifirmaga I Love You Records, kes on väljaandjaks ka rahvusvaheliselt edukaks osutusnud Ewert and The Two Dragonsi albumi Good Man Down. Pärast töökat perioodi stuudios ning prooviruumis on Zebra Islandil nüüd hea meel teiega jagada oma debüütalbumit „Saturnine”, mis jõuab ametlikult kuulajateni 1. aprillil.

Zebra Island esitleb oma albumit kontsertidega nii Tallinnas kui Tartus. Tallinna esitlus toimub käesoleval reedel, 29. märtsil Klubis Sinilind. Zebra Islandit toetab Candy Empire ning Sinilinnus astub üles uue kosseisu ning repertuaariga ka Tallinn Daggers. Tartu esitlus leiab aset järgmisel päeval, 30. märtsil Klubis Kink Konk.

Täiendavat informatsiooni esitluskontsertide ning bändi tegemiste kohta võite leida bändi kodulehelt: www.zebraislandmusic.ee.