30. mail leiab Temnikova & Kasela galeriis aset 12-tunnine avamiste ja ürituste õhtu, mille vältel avatakse kaks näitust ning peetakse hommikuni pidu.

Autor: Mike Levitt

Autor: Mike Levitt

Kell 18.00–21.00 saab T&K Lastekodu tänava galeriis vaadata Dan Mitchelli näitust „Stalinnism”, kus on eksponeeritud suur hulk Londoni lendlehereklaami taaskehtestavaid plakateid, fotod, kus kunstnik kehastab Jossif Stalinit, ja lipp, mis põhineb nii raamatul „The Coming Insurrection – The Invisible Committee” (Semiotexte, 2009) kui Novara Media vasakäärmuslikel saadetel. Näitusel olevatel teostel on publikut troll’iv mõju: kasutatud on kahtlust, huumorit ja hirmu.

Dan Mitchell elab ja töötab Londonis ja on näidanud oma teoseid paljudes kohtades nagu LimaZulu, Gagosian, Christie’s ja Kunstwerk. Ta on Poster Studio (1994–1997) asutajaliige ja annab välja ajakirja Hard Mag, mis „ületab mõistust”. Tavaliselt on ta tööd genereeritud arvutite abil ja formuleeritud paberile plakatiteks, ajakirjadeks ja trükisteks. Kasutades nopitud pilte veebist, ajakirjadest, plakatitelt, filmidest ja fotodelt, võtavad tema teosed assamblaažide kuju, mis on seotud igapäevaelu psühhopatoloogiaga ja meis kõigis olemasolevate kinnisideedega, mis juhivad meid maailma kujundama.

Kell 21.00–23.00 saab restoranis Köök vaadata Mike Levitti näitust „kitchen”. Kohanedes Tallinna kunstielu võrgustikega, eriti linna kommertsgaleriiga Temnikova & Kasela seotud ruumidega, näitab Mike Levitt oma teoseid Köögis – restoranis, mille üheks kaasomanikuks on galerist Indrek Kasela.

Mike Levitt elab ja töötab Londonis. Tema praktika uurib füüsilise ja sotsiaalse arhitektuuri vahelist suhet läbi materiaalsete huvide. Ta on LimaZulu projektiruumi (2009) ja POLICE (2012) asutajaliige. Levitti hiljutiste näituste hulka kuuluvad „Café 1.0”, LimaZulu, London (2014); „Artist Dining Space”, Bold Tendencies 6, London (2013); „Lounge_”,Site festival SVA, Stroud (2013) ja „POLICE”, London, Brussels (2012).

Õhtu lõpetab kell 23.00 algav ning hommikul kuueni kestev Londoni klubiõhtu Noblesseri sadamas, mis vaatleb autoriteedi mõistet sotsiaalse skulptuuri ja ööklubide arhitektuuri kaudu.