2 min

Müürileht kutsub tähistama Eesti DJ-kultuuri ajalugu ja olevikku

5. oktoobril näeb ilmavalgust värske Müürileht, mille seest leiab lähiajaloo mahukaima ülevaate kohalikust DJ-kultuurist. 7. oktoobril tähistatakse artikli ilmumist Paavli Kultuurivabrikus toimuva vestlusõhtu ja klubiööga, kus harutatakse edasi loos esile kerkinud teemasid, pannakse teadmised proovile viktoriinil ning lõpetatakse õhtu peoga, mis toob pulti seninägemata b2b kooslused.

4 min

Mida vaadata täna algaval Disainiööl?

18.-24. septembrini toimub Krulli kvartalis järjekorras juba kaheksateistkümnes disainifestival Disainiöö, seekordse teemafookusega „DESIGN 4.0. AI: tööstus või töötus?“.

5 min

Müürilehe kultuurikalender septembris

Hapukurgihooaja lõpetab kultuurisündmustest lookas ja särisev september. Siinsest kalendrist leiab üritusi, mis toimuvad näiteks Narvas, Raplas, Haapsalus, Tallinnas ja Tartus, oma silmaga võib näha nii naabreid kui ka kaugemaid ja kuulsamaid külalisi. Värskelt, vabalt, rõõmuga ja just sulle.

1 min

Alustab uus klubiöö Paavli.CLUB

Paavli Kultuurivabrikus alustab täna, 1. septembril värske klubiöö Paavli.CLUB. Esimeseks peoks on külla kutsutud plaadifirma Animalia boss ning tõusev täht Kia Austraaliast.

2 min

Jaanus Samma avab EKKMis isikunäituse „Raudmehed”

23. augustil avatakse Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis Jaanus Samma isikunäitus „Raudmehed”, mille on kureerinud Krist Gruijthuijsen. Samma esitleb näitusel uusi töid, millega jätkab meheks olemise uurimist rahvuslikes narratiivides ja võimu kujutamisel.

4 min

Müürilehe kultuurikalender juunis

Kuna ilmad lähevad aina kaunimaks ja linnukesed siristavad üha valjemini, loodus lokkab jne, on meie esmane soovitus juuniks muidugi – minge õue! Kuigi kultuursemaid tegevusi leiab mõistagi ka siseruumidest. (Põhja-)Tallinna kõrval jätkub tegevusi Hiiumaale, Paidesse, Ülejõele jne, igaühele mõndagi.