Tänavune Tallinna arhitektuuribiennaal: Taaskasutades nõukogude ruumipärandit vaatleb 1960ndate kuni 1980ndate modernistlikku ja sotsialistlikku arhitektuuri. Viis päeva kestev mitmekesine põhiprogramm algab kolmapäeval, 4. septembril.

Programmi põhisündmused on kahepäevane sümpoosion, kuraatorinäitus, visioonivõistluse auhinnatseremoonia ja rahvusvaheline arhitektuurikoolide näitus. Biennaali kõrghetked on maailmakuulsate Pier Vittorio Aureli ja raumlaborberlini loengud kinos Kosmos, Välisministeeriumi kilukarbisaali avamine avalikkusele, 12 teemakohast spetsiaalselt biennaali jaoks valminud teost kohalikelt ja välismaistelt arhitektuuribüroodelt (sh Dogma,raumlaborberlin, EXYZT, Dorte Mandrup, Salto ja teised), TAB visioonivõistluse (mille žüriisse kuulus teiste hulgas Bjarke Ingels) võitjate nimede avalikustamine ja autasustamine Väike-Õismäel ning maailma tunnustatud arhitektuurikoolide (sh Oslo Arhitektuuri- ja Disainikool, Singapuri Tehnoloogia ja Disaini Ülikool, Universität für angewandte Kunst Wien, Strelka Instituut, RMIT Arhitektuuri- ja Disainikool ja paljud teised) tudengiprojektide eksponeerimine Linnahallis.

TAB klubis astuvad üles noored arhitektid ja aktivistid lähiregioonist, pop-up raamatupood müüb teemakohaseid raamatuid, kohvik pakub võimalust muljetamiseks, filmid ja peod toovad sära öödesse ja ekskursioonid kohaliku modernistliku arhitektuuri avastamise põnevust päevadesse.

Biennaali programmiga tutvu lähemalt siin.