Jätkame Müürilehe ja ühisrahastusplatvormi Hooandja koostöörubriiki, milles tutvustame lähemalt huvitavaid käimasolevaid projekte ning tegemisi, mille teostumisele ka Müürilehe lugejatel on võimalik kaasa aidata.

Elektriteatri kinoprojektori töölepanek

Elektriteatri vedajad Johannes Lõhmus ja Andres Kauts.

Elektriteatri vedajad Johannes Lõhmus ja Andres Kauts.

Elektriteater on Tartu noorim ja väikseim kino, kus näidatakse palju eesti ja žanrifilme, korraldatakse kohtumisi autoritega ning peetakse teemafestivale. Hooandja projekti raames soovib Elektriteater panna tööle oma traditsioonilise 35 mm filmilindiga kinoprojektori. Kuigi digiajastu on peale tulemas, ei kao filmilint art house kinodest. Vastupidi – varsti on art house kinod ainsad kohad, kus on võimalik näha vana klassikat või retrospektiive autentselt filmilindilt projektorikõrina saatel. Selleks et Elektriteater saaks projektoriga filmi näidata, on vaja veel see tehnikaruumis paika sättida, helitehnikaga ühendada, osta sobivad objektiivid ja filmilindi kerimismehhanism ning projektorile korralik alus ehitada. Kui Hooandja projekt on edukas, saab Elektriteater alustada septembris uut hooaega juba töötava 35 mm filmilindi projektoriga.

Aita Elektriteatril kinoprojektor tööle panna siin.

Veebipõhine õpikeskkond silmaring.ee

Kes oli sinu kooli parim õpetaja? See, kelle tunnis oli alati huvitav. Kujuta aga ette kooli, kus iga ainetund on nii huvitav, et ootad seda kannatamatult. Sellist kooli veel pole, aga ühes Eesti koolis on parim geograafiaõpetaja ja mõnes teises parim kirjandusõpetaja, kuskil on parim matemaatika-, emakeele- ja keemiaõpetaja. Silmaring.ee olekski kompaktne veebipõhine õpikeskkond, kus õpetavad Eesti parimad õpetajad – igas aines. Esimese sammuna tuleb selleks aga luua veebiplatvorm. Koht, mida on nii lihtne kasutada, et iga õpetaja oskab laadida üles videoid ja koostada teste, ning mis on sedavõrd mõnus, et õpilane ise tahab silmaring.ee kaudu järjest juurde õppida. See on nagu meelelahutus, aga saad sealjuures targemaks. Mis oleks silmaring.ee eeliseks? Inimese aju töötleb infot erinevalt. Näiteks raamatu lugemisest mäletame kahe nädala pärast vaid 10%. Teise inimese jutust (ka õpetaja jutust) mäletame 20%. Aga video vaatamisest (kus on tekst, heli ja pildid koos) jääb meelde 50% ja kui kaasata õppija arutellu või kui ta vastab pärast õppetükki küsimustele, salvestub 70%. Eesmärgiks on silmaring.ee juba uue kooliaasta alguseks valmis saada ning esitleda seda õpetajatele ja õpilastele.

Õpikeskkonna loomisele saad aidata kaasa siin.