15. novembri pimedal ööl saavad disko, souli, funk’i ning muu maailmas eksisteeriva hea ja ülla sõbrad lahutada meelt Sinilinnus toimuval JUST TIKS muusika-happening’il, mis on ühtlasi PÖFFi esimene pidu. Ürituse peaesineja on Ameerikast kilulinna maanduv DJ Amir.

DJ Amir. Foto: Theo Jemison

DJ Amir. Foto: Theo Jemison

Tegemist on New Yorgi mehega, kelle lapsepõlv möödus oma vanemate džässi-, souli-, gospeli- ja diskomaigulise helikollektsiooni rütmis, kust ta hiljem hiphopimaailma põgenes. Avastades aga, et tema sõprade lugudes sisalduvad sämplid pärinevad just sellelt plaadiriiulilt, mis kujundas ka ta varajased maitse-eelistused, leidis mees end ühel hetkel väsimatult muusikas peituvaid seoseid otsimas. Amirist sai kollektsionäär, kes on seigelnud ihaldusväärsete vinüülide saamiseks kõige veidramates urgastes ning pidanud ajama äri igasuguste kahtlaste vendadega.

„Great minds think alike”, nagu kõlab üks tuntud ütlus, kirjeldab hästi seda, kuidas sai alguse legendi staatusesse tõusnud duo Kon & Amir koostöö ehk siis ikka plaadipoest, arutlusest selle üle, mida üks õige DJ teha ei tohiks, ja avastades üksteise plaadikohvritest samu vinüüle, mida nad arvasid, et keegi teine ei kuulagi. Aastate jooksul eriti haruldasi hiphopi, RnB, Latin’i, reggae, deep funk’i ja muudesse sissejuhatuses mainitud žanritesse langevaid pärleid kokku muretsenud meeste tutvus viis edasi ühise miksteibiseeriani „On Track” ja „Off Track”, mille arv on kerkinud nüüdseks juba kümneni.

Minevikus selliste plaadifirmade nagu Wax Poetics ja Fat Beats all töötanud Amir veab nüüdseks oma leibelit 180 Proof Records ning tema kollaboratsioonide hulgast võib leida näiteks nimed Louie Vega ja Gilles Peterson. Ta tunnetab hästi suurlinna retrolikku hingestatust, mida me publikuna tänapäeval niivõrd meeleheitlikult nõudma kipume, ning toob selle oma kirgliku plaadikeerutamisoskusega koju kätte.

DJ-debüüt: Aastal 1996.

Muusikas oluline: Enda plaadibrändi omamine – 180 Proof Records.

Muusikas ebaoluline: Sellist asja polegi! Muusikas on minu jaoks kõik oluline. See on mu elu!

Mida mängin: Disko, funk, boogie, soul, Latin, klassikaline hiphop ja veidi house’i.

Mida ei mängi: EDMi, TOP 40 muusikat ja trap’i.

Eredamad mängumälestused: Plaadifirma Barely Breaking Eveni 11. aastapäeval koos Louie Vega, Osunlade, Kenny Dope’i ja Norman Jayga plaatide keerutamine.

Nõuanne: Ole alati võimeline publiku meeleolu lugema.

Viis klassikut:

Jeanette „Lady” Day „Come Let Me Love You”
The Whispers „Keep On Lovin’ Me”
George Duke „I Want You For Myself”
Jimmy Owens „Do It To It”
Ray Barretto „Right On”

Viis hetkelemmikut:

Motor City Drum Ensemble „Raw Cuts #4”
Black Orange Juice „I Don’t Know”
Joe Bataan „Fuego (Whiskey Barons Baile Mix)”
Motor City Drum Ensemble „Send A Prayer (Pt. 2)”
Theo Parrish „Footwork”

Lõpetuseks: Muusika on mu elu ja armastus!

Just Tiks Facebookis.