4 min

DJ-ankeet: Solecline

Sander Rajamäe ehk Solecline on küll eelkõige muusikaprodutsent, kuid tegutseb ka DJ ja promootorina. Viimased kaks tiitlit lisandusid Sandri pagasisse IDA Raadios produtsendina töötades – peamiselt astub ta nendes rollides üles ghettotech’i, breakbeat’i ja UKGd au sees hoidvas rühmituses Smoke Break, mida ta veab koos laurel 2 ja Alt666-ga.

4 min

DJ-ankeet: ANGÉ

„Ei mäleta aega, kui muusika oleks mind külmaks jätnud. See võib mind rõõmustada, kurvastada, valjusti nutma panna, unenägudesse triivida või isegi ajas tagasi viia,” sõnab DJ, produtsent ja tumeda elektroonilise muusika üritustesarja Dark Disko üks vedaja Angelica Alescio alias ANGÉ.

4 min

DJ-ankeet: Jasperino

Näost näkku on Jasperino ehk Jasper Lina DJ-sette saanud kuulda peamiselt Sveta Baaris ja Kauplus Aasias, aga tema maitsega võivad olla tuttavad ka need, kellel on harjumus kuulata Klassikaraadio „Fantaasiat”, kus ta regulaarselt oma lemmikuid jagab, või IDA Raadiot, kus ta eelmise aasta lõpust alates saadet „Mnestic Exhibits” veab.

4 min

DJ-ankeet: Rummo

Tartus on tegutsenud juba mõnda aega DJdest koosnev seitsmepealine punt nimega ReivKom, mis sai alguse soovist tuua Tartu ööellu midagi tumedamat. 2020. aasta suvel hakkas selle ankeedi peategelane Rummo koos sõbra briccciga puldis kätt harjutama. Nii jäädigi silma veel mitmele sõbrale, kes uudistama tulid ja samuti pisikuga nakatusid.

3 min

DJ-ankeet: Tarik Labrighli

Kümme aastat tagasi Marokost Fèsist Eestisse elama tulnud Tarik Labrighli on kohalikus põrandaaluses skeenes juba tuntud nägu, kelle stiili iseloomustab nii produtsendi kui ka DJna düstoopiline segu techno’st, breaks’ist ja elektrost.

4 min

DJ-ankeet: Sofiia Ratsiuk alias Pikkauch

Ukrainas sündinud, kuid peaaegu terve elu Tallinnas elanud Sofiia Ratsiuk on lennanud lühikese ajaga kodustelt tantsuplatsidelt HALLis, Svetas, Krahlis ja Uues Laines otse ühe Berliini olulisima klubi Tresor puuri plaate mängima.

3 min

DJ-ankeet: Marlene Leppänen

Nagu elus ikka, visati ka Marlene Leppänen ühel hetkel tundmatus kohas vette, nii et tuli teha endale paari nädalaga selgeks heeblid, biidimiksimine ja muud DJnduse põhitõed. Sündis DJ Dyke, kes on juhatanud oma muusikaga tantsupõrandaid nüüdseks enamikus Tallinna peokultuuri tulipunktides.

4 min

DJ-ankeet: Ott Kelpman

Värske ja vintage, disko ja mitte disko. Need kõikehõlmavad sõnad IDA Raadios eetrisse mineva saate „Ottimo FM” tutvustusest võtavad hästi kokku meie DJ-ankeedi seekordse peategelase Ott Kelpmani haarde.

3 min

DJ-ankeet: Karin Nahkur

Kuidas panna rahvas võimalikult eufooriliselt tantsima? Mängi neile näiteks võimalikult kiiret muusikat! Seda, kui kõrge on peoliste bpm’i-taluvuse lagi, testib Karin Nahkur, DJ-nimega CT Venom.

3 min

DJ-ankeet: noa

Tartu ja Tallinna peomaastikuga sina peal olijad on ilmselt sattunud nii mõnelgi korral kuulma askeetliku nimega noa ehk Kätlin Õuna DJ-sette. Igapäevaelus turunduse ja kommunikatsiooniga tegelevale Õunale ei meeldi iseend aga pjedestaalile sättida, mistõttu see ankeet on üks esimesi väljundeid, kus noa end ka sõnas lahti harutab.

4 min

DJ-ankeet: Sander Varusk

DJks ei soovi Sander Varusk end küll nimetada, kuid plaadimängijate taga on teda olnud võimalik näha rohkem kui küll ja oma muusikat tunneb ta hästi.