4 min

DJ-ankeet: DJ Type 1

DJ Type 1 ehk Karl-Markus Mütt tähistab varsti oma esimese DJ-seti teist aastapäeva, ent Tartu uue kooli peokultuurile on ta selle ajaga juba korralikult gaasi andnud – oma CVsse saab ta lisada koos sõprade Jakob Varese ning Karol Henrik Vanaga populaarse Tartu peosarja puhas kräu ellukutsumise.

4 min

DJ-ankeet: Kertu Laherand

Pöörame ajaratta 60ndatesse – eelmise sajandi ühte revolutsioonilisimasse ajastusse popmuusikas, kui sündis ja rahvast hullutas psühhedeelne rokk ning jõudsalt kogusid populaarsust nii surfi- ja progressiivne rokk, barokk- ja päikesepaistepopp, soul, funk kui ka Ladina-Ameerika muusika. Just selle kümnendi kirjus arhiivis juhatab teed DJ ning IDA Raadio saate „Time Beat” juht Kertu Laherand.

4 min

DJ-ankeet: sorr

Produtsent, DJ ning üritustesarja ja IDA Raadio saate „Bubblecum” üks ellukutsujatest – saage tuttavaks, teie ees on sorr!

3 min

DJ-ankeet: Lene Ma Rue

Peosarja ja plaadifirma Halal Club residendi ja kaasasutaja Lene Ma Rue DJ-debüüt oli küll alles kolm aastat tagasi, kuid ta on löönud selle aja jooksul käed Hollandi agentuuriga Vaulted Music, jaganud lava selliste artistidega nagu Paula Temple, Nico Moreno, SPFDJ, Daria Kolosova, Fjaak jpt ning astunud üles Taanis, Ungaris, Itaalias, Hispaanias, Hollandis, Saksamaal ja mujal. Ta on tuntud oma kiireloomuliste settide poolest, mis tähendab, et tema mängitud muusika süda tuksub harva alla 150 löögi minutis.

3 min

DJ-ankeet: Arto

Peosari Helios, mille suunaks on avastada ja tutvustada põnevat, uudishimulikku ja kompromissitut elektroonilist tantsumuusikat, peab oktoobris oma teist sünnipäeva. Tähtpäeva puhul kutsusime DJ-ankeeti täitma ja miksi salvestama koos Tanel Mütiga Heliost vedava Arto.

4 min

DJ-ankeet: Solecline

Sander Rajamäe ehk Solecline on küll eelkõige muusikaprodutsent, kuid tegutseb ka DJ ja promootorina. Viimased kaks tiitlit lisandusid Sandri pagasisse IDA Raadios produtsendina töötades – peamiselt astub ta nendes rollides üles ghettotech’i, breakbeat’i ja UKGd au sees hoidvas rühmituses Smoke Break, mida ta veab koos laurel 2 ja Alt666-ga.

4 min

DJ-ankeet: ANGÉ

„Ei mäleta aega, kui muusika oleks mind külmaks jätnud. See võib mind rõõmustada, kurvastada, valjusti nutma panna, unenägudesse triivida või isegi ajas tagasi viia,” sõnab DJ, produtsent ja tumeda elektroonilise muusika üritustesarja Dark Disko üks vedaja Angelica Alescio alias ANGÉ.

4 min

DJ-ankeet: Jasperino

Näost näkku on Jasperino ehk Jasper Lina DJ-sette saanud kuulda peamiselt Sveta Baaris ja Kauplus Aasias, aga tema maitsega võivad olla tuttavad ka need, kellel on harjumus kuulata Klassikaraadio „Fantaasiat”, kus ta regulaarselt oma lemmikuid jagab, või IDA Raadiot, kus ta eelmise aasta lõpust alates saadet „Mnestic Exhibits” veab.

4 min

DJ-ankeet: Rummo

Tartus on tegutsenud juba mõnda aega DJdest koosnev seitsmepealine punt nimega ReivKom, mis sai alguse soovist tuua Tartu ööellu midagi tumedamat. 2020. aasta suvel hakkas selle ankeedi peategelane Rummo koos sõbra briccciga puldis kätt harjutama. Nii jäädigi silma veel mitmele sõbrale, kes uudistama tulid ja samuti pisikuga nakatusid.

3 min

DJ-ankeet: Tarik Labrighli

Kümme aastat tagasi Marokost Fèsist Eestisse elama tulnud Tarik Labrighli on kohalikus põrandaaluses skeenes juba tuntud nägu, kelle stiili iseloomustab nii produtsendi kui ka DJna düstoopiline segu techno’st, breaks’ist ja elektrost.

4 min

DJ-ankeet: Sofiia Ratsiuk alias Pikkauch

Ukrainas sündinud, kuid peaaegu terve elu Tallinnas elanud Sofiia Ratsiuk on lennanud lühikese ajaga kodustelt tantsuplatsidelt HALLis, Svetas, Krahlis ja Uues Laines otse ühe Berliini olulisima klubi Tresor puuri plaate mängima.

3 min

DJ-ankeet: Marlene Leppänen

Nagu elus ikka, visati ka Marlene Leppänen ühel hetkel tundmatus kohas vette, nii et tuli teha endale paari nädalaga selgeks heeblid, biidimiksimine ja muud DJnduse põhitõed. Sündis DJ Dyke, kes on juhatanud oma muusikaga tantsupõrandaid nüüdseks enamikus Tallinna peokultuuri tulipunktides.