4 min

DJ-ankeet: Rummo

Tartus on tegutsenud juba mõnda aega DJdest koosnev seitsmepealine punt nimega ReivKom, mis sai alguse soovist tuua Tartu ööellu midagi tumedamat. 2020. aasta suvel hakkas selle ankeedi peategelane Rummo koos sõbra briccciga puldis kätt harjutama. Nii jäädigi silma veel mitmele sõbrale, kes uudistama tulid ja samuti pisikuga nakatusid.

3 min

DJ-ankeet: Tarik Labrighli

Kümme aastat tagasi Marokost Fèsist Eestisse elama tulnud Tarik Labrighli on kohalikus põrandaaluses skeenes juba tuntud nägu, kelle stiili iseloomustab nii produtsendi kui ka DJna düstoopiline segu techno’st, breaks’ist ja elektrost.

4 min

DJ-ankeet: Sofiia Ratsiuk alias Pikkauch

Ukrainas sündinud, kuid peaaegu terve elu Tallinnas elanud Sofiia Ratsiuk on lennanud lühikese ajaga kodustelt tantsuplatsidelt HALLis, Svetas, Krahlis ja Uues Laines otse ühe Berliini olulisima klubi Tresor puuri plaate mängima.

3 min

DJ-ankeet: Marlene Leppänen

Nagu elus ikka, visati ka Marlene Leppänen ühel hetkel tundmatus kohas vette, nii et tuli teha endale paari nädalaga selgeks heeblid, biidimiksimine ja muud DJnduse põhitõed. Sündis DJ Dyke, kes on juhatanud oma muusikaga tantsupõrandaid nüüdseks enamikus Tallinna peokultuuri tulipunktides.

4 min

DJ-ankeet: Ott Kelpman

Värske ja vintage, disko ja mitte disko. Need kõikehõlmavad sõnad IDA Raadios eetrisse mineva saate „Ottimo FM” tutvustusest võtavad hästi kokku meie DJ-ankeedi seekordse peategelase Ott Kelpmani haarde.

3 min

DJ-ankeet: Karin Nahkur

Kuidas panna rahvas võimalikult eufooriliselt tantsima? Mängi neile näiteks võimalikult kiiret muusikat! Seda, kui kõrge on peoliste bpm’i-taluvuse lagi, testib Karin Nahkur, DJ-nimega CT Venom.

3 min

DJ-ankeet: noa

Tartu ja Tallinna peomaastikuga sina peal olijad on ilmselt sattunud nii mõnelgi korral kuulma askeetliku nimega noa ehk Kätlin Õuna DJ-sette. Igapäevaelus turunduse ja kommunikatsiooniga tegelevale Õunale ei meeldi iseend aga pjedestaalile sättida, mistõttu see ankeet on üks esimesi väljundeid, kus noa end ka sõnas lahti harutab.

4 min

DJ-ankeet: Sander Varusk

DJks ei soovi Sander Varusk end küll nimetada, kuid plaadimängijate taga on teda olnud võimalik näha rohkem kui küll ja oma muusikat tunneb ta hästi.

3 min

DJ-ankeet: Renno Paat

Renno Paadi DJ-puldi taga askeldamise aastaringe saab õige pea täis 30. Selle aja jooksul on korraldatud pidusid ning hekseldatud läbi ja kogutud lugematul hulgal plaate. Praegu on Renno peamisteks muusikalisteks väljunditeks IDA Raadios eetris olevad saated „Hedonic Italic” ja „Öömaja”.

3 min

DJ-ankeet: Hannaliisa Uusma

Kui tahate teada, mida eelistab Hannaliisa Uusma kuulata siis, kui ta parasjagu ise autori rollis pole, tasub Raadio 2-st üles otsida tema saade „HU.mix” või kuulata tema Müürilehele tehtud miksteipi.

5 min

DJ-ankeet: fs

Vahel näib, et kodanik fsi võib kohata kõige tihedamini kontserdil, muusikaviktoriinil või teel pakiautomaati vinüülide järele. Samuti võib öelda, et tegemist on ühe suurima postpungibändi The Sisters of Mercy fänniga Eestis kui mitte maailmas ning kirge selle žanri vastu jagab ta ka Raadio 2 saates „Floorshow”.