Tallinnas Dokfoto Keskuses (Telliskivi 60a) avatakse täna, 6. aprillil kell 17 Annika Haasi kureeritud fotonäitus „Silmast silma”.

Tegemist on soome dokumentaalfotograafi Hannamari Shakya Eestis aasta vältel toimunud kursuse kokkuvõttega, kus erinevad fotograafid jutustavad visuaalseid lugusid.

See tähendab pikaajalist protsessi, mille käigus visuaalse loo jutustajad keskendusid ühele teemale. Kohtab reageeringuid mitmetele aktuaalsetele seisudele kaasaegses ühiskonnas – „kadunud generatsiooni” teema, alkoholismiprobleem paljudes Eesti peredes, tunnustamata maade olukord maailmas, endise suletud militaarlinna praegune situtsioon põgenemispaigana, rassismiilmingud Soome ühiskonnas kultuuriliselt ja geneetiliselt mitmekesist päritolu naiste näitel jne.

„Maailm on üle ujutatud meelelahutusega. Kogu elu on reality show. Kuid mis ühiskondade äärealadel päriselt sünnib, on nähtamatu. Me vajame, et inimesed näeksid, mis toimub ühiskondades tegelikult. Me vajame inimesi, kes jutustaks lugusid, mis suunaksid meid mõtlema ja esitama küsimusi,” kommenteerib Hannamari Shakya näitust.

Näitusel on esindatud Hannamari Shakya, Annela Samuel, Iris Kivisalu, Liis Mäesalu, Mailiis Ollino, Silvia Pärmann, Keili Tees, Helen Ree ja Liis Treimann.

Laupäeval, 7. aprillil kell 17.30 toimub sealsamas Hannamari Shakya ingliskeelne loeng dokumentaalfotograafia praegustest trendidest.

Lisainfot leiad siit.

Fotol Iris Kivisalu töö „The Siblings” / „Õve”