Esimese Eesti muuseumina avas loodusmuuseum täna koeraparkla, võimaldades koeraomanikest külastajatele muretut muuseumikülastust ning lemmikutele lahedat ootamist.

Austraalia karjakoer Hubert, koeraparkla üks esimesi kliente.

Austraalia karjakoer Hubert, koeraparkla üks esimesi kliente.

Parklasse on oodatud nii suured kui väikesed hästi käituvad koerad ajaks, kui nende peremees või perenaine muuseumit külastab. „Kuna enamikes muuseumides on eksponaate, millele neljajalgsed sõbrad tahtmatult kahju võivad teha, siis oli koeraomanikel tänaseni keerukas valik – kas minna muuseumisse üksi või üldse mitte minna. Nüüd on loodusmuuseumisse oodatud nii koeraomanik kui ka tema neljajalgne sõber”, ütles muuseumi juhataja Heidi Vilu. „Asjaolu, et esimese muuseumina just loodusmuuseum sellise parkla avas, on ka mõneti sümboolne, sest meie muuseumi nimi justkui seda eeldaks. Samuti on meie kollektiivis koeraomanikke, mistõttu ka parklate nappusest tulenevad mured tuttavad”, lisas Vilu.

Koeraparkla pakub oma karvastele klientidele igati mõnusat äraolemist. Päikese ja vihma eest saab pugeda kuuti, mille ees on mugav terrass lesimiseks, veekauss janu kustutamiseks ning rihma kinnituskonksud. Kuut on ehitatud kohalikust puidust, töödeldud allergiavabade puidukaitsevahenditega ning katusel on rohelise hooviga harmoneeruv samblamatt.

Koeraparkla jääb avatuks aastaringselt ning on muuseumikülastajale tasuta. Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas aadressil Lai 29a ning on avatud kolmapäevast pühapäevani.