Sel neljapäeval, 21. mail korraldavad Soome ja Eesti looma- ja looduskaitseorganisatsioonid rahvusvahelise suurmeeleavalduse karusloomafarmide keelustamiseks Soomes. Meeleavaldust toetab teiste hulgas maailma suurim loomakaitseorganisatsioon PETA (People for the Ethical Treatment of Animals).

„Osaleme meeleavaldusel, kuna Põhjamaade loomaõiguslastel on üks asi ajada. Loodame ühiste jõududega keelustada karusloomakasvandused kogu piirkonnas,” kommenteeris MTÜ loomade eestkosteorganisatsiooni Loomus juhataja Kadri Taperson. „Soome organisatsioonidega koostööks on veel eraldi oluline põhjus: Eestis tegutseva suurima farmi omanikud on pärit Soomest,” selgitas Taperson.

Helsingis toimuval meeleavaldusel, kuhu oodatakse tuhandeid inimesi, viiakse üle 200 000 allkirja kogunud rahvusvaheline petitsioon karusloomafarmide keelustamiseks Soome parlamendile. Lisaks PETAle toetavad meeleavaldust ka teised suurorganisatsioonid nagu Hiina ActAsia, rahvusvaheline liit Fur Free Alliance, Brüsseli lobiorganisatsioon Eurogroup for Animals, Rootsi Djurens Rätt jt.

„Soome karusloomafarmid on rahvusvaheline häbiplekk. Mul on hea meel, et Soome farmide probleemid on jõudnud rahvusvahelisele areenile ja et PETA toetab meie püüdlusi keelustada karusloomafarmid Soomes,” teatas Soome loomakaitseorganisatsiooni Animalia juht Salla Tuomivaara.

PETA on asutatud aastal 1980 ja organisatsioonil on üle kolme miljoni liikme. Organisatsiooni toetajate hulka kuuluvad mitmed tuntud inimesed nagu Joaquin Phoenix, Paul McCartney, Bryan Adams, Ricky Gervais, Alec Baldwin, Iggy Pop, Brigitte Bardot jt.

Kogunemine meeleavalduseks toimub Senatiturul 21. mail kell 15.30. Rongkäik hakkab liikuma kell 16.00 ning jõuab kella 17.00 paiku Kansalaisturule, kus parlamendiesindajad võtavad vastu petitsiooni karusloomafarmide keelustamiseks Soomes. Sõna võtavad mitmed kohalikud ja rahvusvahelised esinejad, teiste seas MTÜ Loomuse juhataja Kadri Taperson.

Meeleavalduse lehele Facebookis.