Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli filmiosakond korraldab 29. mail Püha Jüri Päeva, mis on pühendatud filmitegija ja õppejõu Jüri Sillarti mälestusele. Päeva raames toimub esmakordselt rahvusvaheline filmikonverents „Inspiratsioon”, mille teemaks on sel aastal „Digitaalne filmikunst – kaunitar või koletis?”.

Konverentsi teravik on suunatud innovatsioonile filmitegemises ning tudengite perspektiivile leida oma koht kaasaegses filmitööstuses. Ettekannetega esinevad filmiprofessionaalid nii Eestist kui mujalt maailmast: filmioperaator ja õppejõud Richard Andry (Prantsusmaa), operaator ja fotograaf Gints Berzhins (Läti), postproduktsiooni spetsialist Laurens Orij (Holland), Eestist visuaalefektide spetsialist Heiki Luts, operaator Semjon Školnikov, Eesti Filmi Instituudi peaprodutsent Piret Tibbo-Hudgins jt.

BFM-i paviljonis on 29. mail huvilistel päev läbi võimalik tutvuda filmitehnoloogia uuemate lahendustega.

Konverents Filmikoolis.

Konverents Filmikoolis.

Sama päeva õhtul toimub filmikoolis ka pidulik Püha Jüri stipendiumi välja kuulutamine ja selle tähistamine. Preemia koosneb rändauhinnast ning enesetäienduseks suunatud rahalisest stipendiumist.

Püha Jüri Päevale on oodatud filmiala professionaalid, nii praegused kui tulevased filmitudengid, ning kõik, kel huvi filmikunsti vastu. Konverentsile saab end registreerida kuni 24. maini.

Täpsem info ja registreerumine Püha Jüri Päeva kodulehel ja Facebooki lehel.