Homme, 12. jaanuaril näidatakse Tartus Genialistide klubis auhinnatud Norra dokumentaalfilmi „Karusnahk”, mille valmimist ja esitlemist on takistanud nii Norra kui ka rahvusvaheline karusnahatööstus. Filmile järgneb vestlusring semiootikute Mihkel Kunnuse ja Silver Rattasepaga.

Kaader filmist

Kaader filmist

Grupp tugevalt motiveeritud loomaõiguslasi töötab aastaid selle nimel, et paljastada põhjamaise karusnahatööstuse tegelik pale. Nad filmivad olusid sadades farmides. Avaldatud materjal lööb alati meedia kihama ning avalikkuse surve farmidele kasvab, aga midagi ei muutu ning seega on vaja uut lähenemist.

Dokumentaalfilmi keskmesse asetatakse psühholoog Frank Nervik, kes kehastub alustavaks farmeriks ja pöördub karusnahatööstuse poole palvega tutvustada talle valdkonna telgitaguseid. Nervik võetakse omaks ja ta pühendatakse tööstuse ärisaladustesse. Keegi ei tea, et Nervik filmib õppeperioodi varjatud kaameraga.

„Karusnahk” on pälvinud Norra dokumentaalfilmifestivali publikuauhinna, Kolkata rahvusvahelise lühifilmide festivalil parima dokumentaalfilmi žürii auhinna, parima dokumentaalfilmi nominatsiooni Norra rahvuslikul filmiauhinnagalal Amanda 2015 ning äramärgitud filmi tiitli Docs Against Gravity filmifestivalil.

Dokumentaalfilmi esitlevad loomade eestkoste organisatsioon Loomus, liikumine Loomade Nimel ja Genialistide klubi.

Facebookis leiad täpsema info linastuse kohta siit.