Homme, 2. märtsil kell 19.00 annab näitlejanna Kaili Viidas Endla teatri Valges saalis loeng-etenduse „Dussaert’i kaasus”.

Kaili Viidas. Foto: pressimaterjalid

Kaili Viidas. Foto: pressimaterjalid

Prantsuse kunstnik Philippe Dussaert’i (1947-1989) looming on aluseks ühele üpris kummalisele pretsedendile kunstiloos; skandaal, mis tema viimase teose oksjoni ümber lahvatas, on samaaegselt põnevuslugu ja komöödia.

Sel ajal kui Philippe Dussaert’i loomingu uskumatu lugu 1991. aastal maailmas laineid lõi, joonistas näitleja Kaili Viidas (1984) koolis julge joonega värvilisi pilte. Eestis olid toona käimas hoopis teistsugused suured sündmused, mistõttu on ehk loomulik, et eestlastele on Dussaert’i nimi üpris tundmatu. Kuigi vähemalt üht tema maali võib pidevalt leida erinevate linnade t-särgipoodidest, aga nagu paljude asjadega kord juba on, ei tea keegi selle tuntud teose autorit. Nüüd räägibki Kaili Viidas Philippe Dussaert’i hämmastava ja naerutava loo kohalikule vaatajale ära.

„Dussaert’i kaasuse” autor on Jacques Mougenot, tõlkija Inge Eller, dramaturg Triinu Ojalo.

„Dussaert’i kaasusega” avatakse ühtlasi Endla Valge saal, uuendatud ja renoveeritud Ärklisaal, mis kolmanda statsionaarse saalina pakub teatritegijatele võimalust projektipõhisteks ettevõtmiseks ning samuti platvormi noortele tegijatele väljaspoolt. Kuna teatri tavarepertuaar on üsna pikalt ette planeeritud, võimaldab Endla Valge saali olemasolu kiirelt ja paindlikult oma ideid ellu viia.

Tallinnasse jõuab „Dussaert’i kaasus” 16. ja 17. märtsil. Etendused toimuvad KUMU auditooriumis.