Homme algab 2. oktoobrini kestev Matsalu loodusfilmide festival, mille raames näidatakse üle Eesti erinevat laadi loodusfilme, kuid aset leiavad ka töötoad, näitused ning temaatilised ettekanded.

Kaader filmist „Jaava vesiputk”

Matsalu rahvuspargi lähedalt alguse saanud Matsalu loodusfilmide festival tähistab sel aastal oma kahekümnendat sünnipäeva. Iga-aastasel festivalil tuuakse vaatajate ette valik uutest loodusfilmidest üle maailma, sealhulgas linateoseid maakera metsikumatest paikadest, looduskaitsjate keerulistest teekondadest ja inimtegevuse mõjust ökosüsteemidele. Kokku on MAFFi kavas üle 50 teose.

Filmiseansside kõrval pakub vaatamisrõõmu ka loodusfotonäitus, samuti saavad huvilised osaleda erinevates töötubades (näiteks riidemähkmeid tutvustav töötuba väikelastega peredele), kuulata temaatilisi ettekandeid ja Ööülikooli salvestusi, samuti uusima foto- ja videotehnika esitlusi. Festivali raames toimuvad ka kontserdid ja koolide ühiskülastused. 

Näiteks esilinastub MAFFil reedel, 23. septembril äsja valminud dokumentaalfilm „Suur soo” (režissöör Remek Meel), mis portreteerib Vellot, kes lahkus 30 aastat tagasi linnamelust, et elada Emajõe-Suursoo kõige suuremal saarel kesk võimast deltasoostikku.

Kui algusaastatel tehti looduskino ainult Lihulas, siis sel aastal saab MAFFi nautida nii seal kui ka Pärnus, Narvas, Tallinnas, Tartus kui mujal. 

Matsalu loodusfilmide kava ja infot selle raames toimuvate ürituste kohta leiad siit