Vahelduseks klubides toimuvatele kontserditele, kus on tavapärane, et peaesineja astub lavale paar tundi pärast keskööd, on Kino Sõprus Live õhtupoolikul algav istumiskontsert. 12. septembril aset leidval kontserdil on seekordseks esinejaks võimatult salapärane Dean Blunt Inglismaalt.

Dean Blunti soolokarjäär on suhteliselt värske. Blunt ja Inga Copeland alustasid Hype Williamsi nime all muusika lindistamist aastal 2009. Möödunud aastal ilmunud albumil „Black Is Beautiful” kandis duo juba uut nime – Dean Blunt & Inga Copeland. Pärast seda on nii Dean kui Inga keskendunud eelkõige soololoomingule.

Dean Blunt

Dean Blunt

Viimase aastaga on Blunt jõudnud valmis kaks sooloplaati („The Narcissist II” ja „The Redeemer”), lavastanud Šveitsis näidendi „Lord Knows”, avanud näituse Los Angelesis ning esinenud muuhulgas Hollywoodis koos ameeriklasest plaadifirmakaaslase James Ferraroga. Sooloplaadid on ta väljastanud omaenda plaadifirma World Music (mille ülemuseks Ameerika plaadifirma Hippos In Tanks) ridadest. Ikka ja endiselt on Blunt suutnud jääda anonüümseks – ta keeldub intervjuudest või söödab ajakirjanikele valeinformatsiooni, keerutab õhku müüte ning annab värskest loomingust aimu (ja segab jälgi) 10-sekundiliste Youtube’i klippide kaudu.

Tänavu mais ilmunud „The Redeemer” on paljude välismaiste muusikaväljaannete hinnangul aasta 2013 üks silmapaistvamaid albumeid. Plaat, mille muusika erineb totaalselt sellest, mida Blunt Hype Williamsiga tegi. Siin on ta hägu ja varjude, efektide ja müra seest välja astunud, tema vokaal on esiplaanil, taustaks laulavad koorid ning mängib orkester. Areenis sai „The Redeemer” nädalaplaadina maksimumpunktid, kriitik Lauri Tikerpe kirjutas: „Värisege, jumalakartmatud. Kui te selle plaadi endale ostate, siis võib-olla antakse teile andeks, et te kõik olete joodikud, liiderdajad, laiskvorstid, tainapead, hipsterid, muusika- ja filmipiraadid. Sest siin on purgatoorium, kus patud põlevad eriti heleda leegiga ja südamed murduvad praksudes nagu munakoor.” (Lauri Tikerpe, Eesti Ekspress: Areen, Juuni 2013)

Kuula albumil „The Redeemer” ilmunud lugu „Papi”:

ning Blunti Soundcloudis värskelt ilmunud lugu „King James”:

Dean Blunti kontserdid on haruldased, kunagi ei või teada, kes on lavale kaasatud (Hype Williamsi esinemistel on kaasa teinud nii õliste musklitega kulturistid kui terve esinemise vältel trenaźööril sörkinud mees), mis lood tulevad esitamisele ning milliseid vahendeid muusika tegemiseks kasutatakse. Tallinnasse saabub Blunt päev pärast „The Redeemeri” Londoni esmaesitlust.

Piletiinfot ja algusaega jahi kontserti Facebooki leheküljelt.