Sel nädalal algab Elektriteatri seinte vahel Uue Teatri majas kirjandusfilmide nädal. Seitsme päeva jooksul tuleb näitamisele seitse filmi, millele lisanduvad ka asjatundjate kommentaarid. See kõik on lisaväärtuseks neljapäeval, 9.mail algavale rahvusvahelisele kirjandusfestivalile Prima Vista, mille seekordseks teemaks on „Aeg lendab”.

Esmaspäeval, 6.mail kell 19 tuleb külla Allen Ginsbergi kuulsaimast teosest pajatav 2010. aasta mängufilm „Howl” ehk „Ulg”, mis on segatehnikaid kasutades tehtud poeetiline austusavaldus biitgeneratsiooni tekkele. Pärast filmi räägib biitnikest ka luuletaja Hannes Varblane.

Teisipäeval, 7.mail kell 19 tuleb näitamisele suurepärane eluloofilm Hannah Arendtist ja tema kurikuulsast teesist kurjuse banaalsusest natsikurjategija Adolf Eichmanni kohtuprotsessi ja kuritegude näitel. Pärast seanssi vestleb kurjusest kriisiolukordades ajaloolane Olaf Mertelsmann.

Kaader filmist „Hannah Arendt”

Kaader filmist „Hannah Arendt”

Kolmapäeval, 8.mail kell 19 külastab Elektriteatrit kaugelt Patagooniast filmivõtetelt kodumaale tagasi jõudnud Kadri Kõusaar, et üheskoos vaadata ja pärast kommenteerida tema uusimat täispikka mängufilmi „Kohtumõistja”.

Neljapäeval, 9. mail kell 19 annab pisikese sissejuhatava loengu küberpungist selle žanri üks rajajaid Bruce Sterling. Seejärel vaatame üheskoos filmi „A Scanner Darkly”, mis on maailma ühe juhtiva ulmekirjaniku Philip K. Dicki isiklikema teose põhjal vändatud 2006. aasta animeeritud film täiskasvanutele.

„Murelaps Tolstoi”

„Murelaps Tolstoi”

Reedel, 10. mail kell 19 väisab Elektriteatrit venelane Leonid Mletšin, et vestelda kirjanik Toomas Kalliga ning näidata publikule oma dokumentaalfilmi Leonid Iljitš Brežnevist, Nõukogude Liidu ühest vastuolulisemast peasekretärist. Antud seanss on tasuta.

Laupäeval, 11. mail kell 17 tuleb koostöös Briti Nõukoguga näitamisele BBC dokumentaalfilm „Murelaps Tolstoi”, mis räägib briti ajakirjaniku Alan Yentobi rännakutest Venemaale, et mõista Lev Tolstoid enamana kui vaid kirjanikuna. Tolstoist tulevad kõnelema kohalikud semiootikud ning vene kirjanduse huvilised Mihhail Lotman ja Mihkel Kunnus. Filmiseanss on tasuta.

Pühapäeval, 12. mail kell 17 lõpetab minifestivali kõige aktuaalsem film „Google ja maailma aju”, mis räägib Google’i maailmavallutuslikust plaanist digiteerida kõik maailma raamatud ja raamatukogud ning need Google’i haldusesse jätta. Kuidas see plaan neil õnnestub ning mismoodi säärased muutused ka eestlasi ja meie raamatuid, autoreid ja raamatukogusid mõjutavad, räägib kohapeal Anneli Sepp Tartu Ülikooli raamatukogust.

Filmid on originaalkeeles ja eestikeelsete subtiitritega.

Lisainfo Elektriteatri kodulehel.