2008. aasta augustis tegutsemist alustanud kontserdisari „Suusabaasis on tantsupidu” toimub viimaseid kordi 13. septembril Tallinnas ja 14. septembril Tartus.

Talamak. Foto: Renee Altrov

Talamak. Foto: Renee Altrov

Viimastel bändidemaratonidel astuvad üles Jakob Juhkam Bänd, Wrupk Urei, Phlox, vonKuusk, Talamak, Progress ning Eesti Popsi DJ-d Erkki Tero ja Janek Murd. Nimistusse on kaasatud ka üks välismaine kollektiiv, milleks seekord on Jaakko Laitineni ja Väära Raha trompetimängija poolt asutatud Jargoslavia. Kuigi kodumaiste kollektiivide stiililine põhisuunitlus kaldub jazz-rock´i ja progressiivse muusika radadele, siis Jargoslavia esitab peamiselt Balkani mõjutustega loomingut. Samas on bänd maininud, et segavad oma kavva ka muid mängimist väärivaid muusikastiile.

Sündmus „Suusabaasis on tantsupidu” on andnud esinemisvõimalusi mitmetele peavoolust kõrvalekalduvatele kollektiividele ning olnud platvormiks paljudele kohalikele värsketele bändidele. “Üks selle kontserdisarja peamisi eesmärke on olnud anda esinemisvõimalusi seni vähetuntud, kuid väga suurt potentsiaali omavatele bändidele. Näiteks on oma debüüt-live´id selle sündmuse raames andnud sellised artistid
nagu Jakob Juhkam või Talamak; või on andnud ühe oma esimestest live´idest selline bänd nagu Elephants From Neptune või kitarrist Argo Vals. Teine eesmärk on olnud kaasata alati kavva ka mõni välismain nišibänd, nende hulgas on esinenud näiteks Soomest pärit Live Nationi artist The Irrationals või Kanada folk-kollektiiv The Wilderness of Manitoba. Lisaks on pidudel alati ka esindatud mõni vanem alternatiivradadel sammuv nooruslikust energiast pakatav kollektiiv, nt Phlox. 13. ja 14. septembri pidude line-up on koostatud mingil määral neid põhimõtteid järgides, kuid samas natukene painutades (keegi debüüt-live´i ei anna). Nimistusse on lisatud ka kübeke sentimentaalsust, kuid kvalitatiivsel tasemel mingisuguseid järeleandmisi ei ole,” ütleb „Suusabaasis on tantsupidu” korraldaja Henri Roosipõld.

Kontsertide line-up:

13. septembril Tallinnas Von Krahli baaris: Jakob Juhkam Bänd, Wrupk Urei, vonKuusk, Phlox, Jargoslavia (FIN).
Uksed avanevad kell 22.00, esimene bänd 22.30.

14. septembril Tartus Genialistide Klubis: Talamak, Jakob Juhkam Bänd, Progress, Wrupk Urei, Eesti Pops DJ-d Janek Murd ja Erkki Tero.
Uksed kell 22.00, esimene bänd kell 23.00.