Täna kell 18.00 avati Kumu kunstimuuseumi hoovis avakontserdiga Ekke Västriku heliinstallatsioon „Tuulekandled”. Projekt on osa näituse „Aedade järelelu” eksperimentaalsest aiaprojektist „Ananass või Artišokk?”, mille esimene osa valmis maikuus Kumu hoovis Eesti Kunstiakadeemia avatud workshop’i raames.

„Idee oli luua akustilised pillid, mis oleksid tundlikud aias toimuvatele muutustele. Kuna pillide väljatöötamine ei ole lihtne, siis otsustasin kasutada vaid ühte loodusjõudu – tuult,” ütles muusik Ekke Västrik. „Nii peaksidki tuulekandled olema kooskõlas väliskeskkonnas toimuvaga, suurema tuule puhul on kontsert valjem ja intensiivsem, vaiksema tuule puhul tagasihoidlikum ja tuulevaikuses sootuks vaikne. Minu tuulekandled ongi väga lihtsa põhimõttega pillid. Pilli kereks ja kõlakojaks on tünn, millele on pingutatud üks keel, mille paneb helisema poogna laadne varras, mille omakorda tõmbab liikuma tuul.”

Ekke Västrik õpib Eesti Muusikaakadeemias kompositsiooni erialal ja tegutseb lisaks Teatrirühmituses Frank. Pillide valmimisele aitas kaasa Kalju Karl Kivi (Teatrirühmitus Frank).

Tuulekannelde installatsioon jääb avatuks kuni 14. juulini.