Müürilehe sünnipäevafestivali korraldustiim tahab ligipääsetavusega seotud küsimuste suhtes võimalikult läbipaistev olla. Siinkohal jagamegi asjakohast infot. 

Üritusele pääseb sisse Laialt tänavalt. Kohapealt saab piletit 20€ eest osta sularahas. Sissepääsu juures on võimalik küsida üritusse puutuvaid küsimusi. Müürilehe toimetajad, keda tutvustatakse peale avatseremooniat ja enne esimest paneeli pealaval (fotodega võid tutvuda Müürilehe veebisaidi toimetajate sakis), on valmis aitama nii ligipääsetavusesse puutuvate küsimustega kui muude murede või probleemidega. 

Ei Genialistide Klubi ega Tartu Uus Teater ei ole mugavalt ratastooliga ligipääsetavad. Puuduvad inva-WCd ja liftid. 

Festivali peasaalis kasutatakse mikrofone. Kirjeldustõlge ja viipekeelne tõlge puuduvad. Pakume enamikes ruumides võimalust istuda. Festivalialal on kaks väga minimaalse müraga kohta, kuhu sensoorse ülekoormatuse puhul minna saab. Jagame päeva alguses infot nii selle kohta kui ka päästikuhoiatusi, kuid soovitame paneeli teemat arvesse võttes enda vajadustest lähtudes valikuid teha. 

Toitlustajale on edastatud palve olla roogade koostisosade (sh allergeenide nagu pähklid, gluteen või mesi) suhtes väga teadlikud ja informeeritud, nii et soovitame nende käest uurida. Nii Uuest Teatrist kui Genialistide Klubi baarist saab kraanivett. 

Avatseremoonias kasutatakse vilkuvaid tulesid ja valje helisid. Festivali järelpeol kasutatakse vilkuvaid valguseid, valju heli ja kunstsuitsu. Mürata ruume tõenäoliselt ei ole. Võimalusi istuda ja puhata on enamikes ruumides.

Me ei kontrolli osalejate COVID-19 staatust ega nende vaktsineeritust. Kui tunneksid end maskiga mugavamalt, siis kanna seda julgelt. Kui tunned end enne üritust või ürituse päeval haigena või tajud viirusele viitavaid sümptomeid (köha, nohu, külmavärinad, väsimus jne), siis *palun jää koju*. Palun ära pane teiste tervist ohtu. 

Plaanime pealaval toimuvaid diskussioone salvestada ja salvestused hiljem avalikustada, et kuulata saaksid ka need, kellel võimalus kohale tulla puudus. 

Meie tiim on valmis abistama ja toetama erinevate vajaduste katmisega. Julgustame kõiki osalejaid oma vajadustel silma peal hoidma. Kui näiteks tunned, et pead ruumist lahkuma, siis tee seda – me ei pane pahaks. Loodame, et osalejad on valmis ka teisi osalejaid toetama. Küsimuste ja ideede korral kirjuta aadressil sanna@muurileht.ee

Festivali hea tavaga saad tutvuda siin.