Omaalgatuslike kultuurimeediate kriitikakursuse raames toimub 24. jaanuaril kell 14.00 lavakunstikoolis (Toom-Kooli 4) esimene teatrikriitika vestlusring „Kriitik vs. praktik. Kuidas lugeda kriitikat ja kuidas vastata meediale?”. Vestlusringis räägivad Sirbi peatoimetaja ja teatrikriitik Ott Karulin, ETV saate “Ringvaade” toimetaja, Klassikaraadio saate “Teatriluup” toimetaja-saatejuht, teatrikriitik ja Müürilehe kolleegiumi liige Keiu Virro ning tantsukriitik ja -uurija, ajakirja Tantsuinfo Kuukiri toimetaja Evelin Lagle. Vestlust juhib Eva-Liisa Linder.

Foto: Siim Vahur

Foto: Siim Vahur

Arutletakse järgmistel teemadel: kuidas lugeda kriitikat; kriitika eri žanrid; kriitiku ja praktiku vahelise dialoogi võimalikkus; mis juhtub, kui praktik esineb meedias ehk mis toimub “Ringvaate” diivanil?
Olukorras, kus on tekkinud rohkelt uusi esinemisstiile, nt tantsulised performance’id, püstijalakomöödiad, muusikainstallatsioonid – kuidas otsustada, mis on teater ja mis ei ole?
Jutuks tuleb, kuidas töötab tantsuteatrikriitik ning kuidas tõlkida puhtfüüsiline etendus sõnadesse. Aga mida teha siis, kui tantsuetenduses isegi enam ei tantsita?
Kas see tunne on normaalne, et kaasaegse tantsu etendusel tekib soov saalist välja joosta, sest esiteks tantsiks ise paremini, teiseks on väljakannatamatu vaadata teisi monotoonselt taidlemas, kui ise trenni teha ei saa, ja kolmandaks sa ei saa aru, miks selle eest raha võetakse? Kas piinamine ongi lavastuse eesmärk?

Üritus on tasuta ja kõigile avatud. Oodatud on ka kuulajate küsimused.

Vestlusringi korraldatakse omaalgatuslike kultuurimeediate kriitikakursuse raames, mille on ellu kutsunud Artishok, Müürileht, Rada7, U, Värske Rõhk, ÕU ning Lasteteatri blogi. Üritus toimub omaalgatuslike kultuurimeediate (Hasartmängumaksu nõukogu 2014. aasta suurprojekti toetuse), EMTA lavakunstikooli ja Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühenduse koostööna.

Vestlusring Facebookis