Nargenfestivali hooaja kulminatsiooniks on traditsiooniliselt Pärdi päevad. Avakontserdiga 2. septembril tähistatakse Eesti ja Läti muusikute jaoks ühist suurt tunnustust – Grammy võitu parima kooriesituse kategoorias. Kahe naabermaa parimate interpreetide ühikontserdil hakkavad kõlama Arvo Pärdi teosed Tõnu Kaljustele muusikamaailma mainekaima auhinna toonud plaadilt „Adam’s Lament”.

Pärdi päevade plakat

Pärdi päevade plakat

Arvo Pärdi kõige ulatuslikumat kooriteost „Kanon pokajanen” on Pärdi päevadel ainukordne võimalus kuulata kahes erinevas esituses. 3. septembril kõlab teos Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tõnu Kaljuste esituses, kellele on see pühendatud ning kes on olnud ka teose esiettekandjad ja esmaplaadistajad. Eesti Filharmoonia Kammerkoori täiskõlale sekundeerib 6. septembril ansambli Vox Clamantise kammerlikum interpretatsioon, mida toetab Issandamuutmise kiriku imepärane akustika.

4. septembril pakuvad Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester huvitava kava Arvo Pärdi peamiselt 80ndatel aastatel kirjutatud loomingust. NYYD Ensemble’ist välja kasvanud ja alles mullu oma tegutsemist alustanud YXUS Ensemble toob 9. septembril kuulajate ette teoseid aastast 1976.

Pärdi päevadele ja kogu Nargenfestivalile paneb 11. septembril punkti Arvo Pärdi sünnipäevakontsert, kus tulevad ettekandele kaks monumentaalset kontsertteost solistile ja sümfooniaorkestrile „Lamentate” ja „Como cierva sedienta”. Solistideks on Pärdi muusika erilise tunnetusega interpreedid pianist Marrit Gerretz-Traksmann ja Inglise sopran Patrizia Rozario.

Tõnu Kaljuste poolt ellu kutsutud Nargenfestival on pikim ja mitmekesiseim suvine kultuurifestival Eestis. Festivalipaikadeks on Eesti saared ja paigad, kuhu on kindlustatud ligipääs mööda merd. Oluline osa Nargenfestivali üritustest toimub Naissaarel.

Kogu kavaga saab lähemalt tutvuda Nargenfestivali kodulehel.