7. juunil tehti teatavaks tänavused noore kunstniku preemia laureaadid, kelleks osutusid seekord Eesti Kunstiakadeemia skulptuuri ja installatsiooni eriala magistriastme lõpetaja Marianne Jõgi ja fotograafia eriala bakalaureuseastme lõpetaja Kristina Õllek.

Marianne Jõgi installatsioon „Kuuldamatud” intrigeerib žürii sõnul huvitava teemapüstituse ning lähenemisnurgaga reaalsusele, mis „ühendab intelligentselt akustikaalased teaduslikud uurimused kunstilise kujundi teenistusse ning üllatab positiivselt küpse ja kompromissitult lõpuni mineva teostusega. Tegemist on Eestis harva viljeldava sound art’i kontekstis igati tähelepanuväärse kunstiteosega”. Žürii (Anders Härm, Neeme Külm ning Kaido Ole) ootab huviga kunstniku edasisi teemaarendusi auhinnaga kaasneva personaalnäituse raames.

Kristina Õlleki puhul tõsteti esile tema hiljuti EKA G-s toimunud näitust „Ma panin pildi seinale, unustamaks, et seal on sein, kuid unustades seina unustasin ma ka pildi”. Žürii, millesse kuulusid Maria-Kristiina Soomre, Indrek Grigor ja Lauri Sillak (alias Laurentsius), põhjendas oma valikut järgnevalt: „Õlleku portfoolio on sisuliselt ja vormiliselt ühtlane, tõestades autori järjepidevat ja pühendunud tööd. Loominguline kronoloogia annab sealjuures tunnistust autori märgatavast professionaalsest arengust. Eelöeldu alusel on tekkinud positiivne ootuste horisont, mille realiseerumisele žürii loodab.”

Noore kunstniku preemia on pälvinud alates 2005. aastast Eesti Kunstiakadeemia lõpetajatest Katrin Koskaru (2005), Edith Karlson (2006), korra ka kogu tollane lõpetav kursus projekti „Töö toidab” eest (2007), Laura Toots ja Flo Kasearu (2008), Sigrid Viir (2009), Jekaterina Kultajeva ja Hannes Aasamets (2010), Ulla Juske, Eva Labotkin ja Kristi Kongi (2011) ja Uku Sepsivart ning Holger Loodus (2012).

Aastal 2013 on rahalise preemia suuruseks nii BA kui MA tasemel 1500 eurot ning MA puhul lisandub sellele alates 2011. aastast koostöös Eesti Kunstnike Liidu Hobusepea ja Draakoni galeriiga võimalus isikunäituseks 2014. aastal.