Esmaspäeval, 22. augustil kell 17 toimub Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses Lõuna-Serbia kunstiajaloolase, kriitiku ja kuraatori Marko Stamenkovici loeng „Hello From The Other Side”, kus tuleb juttu nüüdisaja mehelikkuse kriisist ja Euroopa rändeolukorrast kunstiteadlase pilgu kaudu.

Dejan Kaludjerovic „Violet Strong Boy" seeriast „The Future Belong To Us" I (2002). Autori loal

Dejan Kaludjerovic „Violet Strong Boy" seeriast „The Future Belong To Us" I (2002). Autori loal

Kuidas mahuvad tänapäeva „Euroopa põgenike kriisi” reservaati intiimsus, maskuliinsus ja inter-maskuliinne privaatsus? See ettekanne on jutustus „välispoliitikast” Euroopa ja tema teise poole vahel: see on kutsung mõtestama ja ümber mõtestama, millise määrani mõlemad pooled on kaasatud nii-öelda integratsiooniprotsessi, mis sobituks meie võimega ette kujutada „glamuursemat elu” kõigile ja samal ajal ka nii, et kõik sellest osa saaksid.

Pole mingi saladus: rännata välja ootuspärasest, kas poliitiliselt korrektsest või ebakorrektsest olukorrast, pöörates tähelepanu sellele ja sellega seotud probleemidele, annab kätte ainult veel ühe võimaluse praktiseerida sõnade ja piltide (või nende puudumisega kaasnevat) võimu inimliigis laiemalt – nende elude ja surmade, nende pahede ja voorustega ja teise ees tekkiva identiteedikriisiga. Kas te olete selleks valmis?

Marko Stamenkovic (1977) on kunstiajaloolane, kriitik ja kuraator Lõuna-Serbiast. Stamenkovici kuraatoritee algus jääb 2001. aastasse, kui ta veetis oma esimese praktika New Yorgi Artists Space’is, mis juhtus olema samas septembrikuus kui 9/11 terrioriakt. See kokkusattumus jättis tugeva jälje Stamenkovici vaadetele nii kunsti kui ka ühiskonnaelu osas. Oma filosoofia alases doktoritöös Ghenti ülikoolis (2014) uuris ta enesetapufenomeni kui üleilmastunud meediakultuuri tunnust. 2016. aasta aprillikuus viibis ta MuseumsQuartier Wien/Q21 kunstiresidentuuris, kuhu teda oli kutsunud BMEIA (Austria Euroopa asjade, integratsiooni ja välispoliitika föderaalministeerium).

Loeng toimub Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses (Vabaduse väljak 8, III korrus), kuhu pääseb Tallinna Kunstihoone peauksest, vajutades uksekella nr 5.

Ürituse leiad Facebookis siit.