Animated Dreams murrab eelarvamused, elustab fantaasia ning toob taaskord ekraanile loojutustamise piire kompava animafilmiformaadi. 18.–22. novembrini võib näha animafilmiseansse Tallinnas kinodes Sõprus ja Artis ning Kanuti Gildi SAALis.

Kaspar Jancis, „Piano" (2015). Kaader filmist

Kaspar Jancis, „Piano" (2015). Kaader filmist

Festival saab avapaugu 18. novembril kinos Sõprus, kus toimub uute filmide Eesti esilinastus. Näitamisele tulevad Ülo Pikkovi „Sebra ja kõik minu elu kardinad”, Liis Viira ehk Liz Wirestringi „Magusam kui mesi”, Hardi Volmeri ja Urmas Jõemehe „Urbanimatio” ning Kaspar Jancise „Piano”.

Tänavu on festivali fookuses austria eksperimentaalanimatsioon. Nagu ikka, toimuvad selgi korral huumori- ja ööprogrammid. Täispikkadest animafilmidest jõuavad teiste hulgas ekraanile tõsielul põhinev „Adama”, Poe õudusjuttudest inspireeritud „Edgar Allan Poe ebatavalised lood”, animatsiooni „Üks kass Pariisis” režissööriduo uus linateos „Fantoompoiss” ning Karlovy Varys linastunud ja palju kiitust kogunud pooldokumentaalne „Võlumägi”.

Tihedast programmist leiab peale pidude ja koomiksilaada ka huvitava ürituse Silent Movie Night. Tegu on formaadiga, kus vaataja ette tuuakse animatsioon ja live-muusika. 20. ja 22. novembril täidavad Kanuti Gildi SAALi lisaks filmidele spetsiaalselt nende jaoks loodud muusikapalad ning animatsioonid, millele muusikud kohapeal heli improviseerivad.

Lisainfo Animated Dreamis kodulehel.