Lisaks traditsiooniks kujunenud emade- ja isadepäevale peetakse Eestis tänavu juba 4. korda ka vanavanemate päeva, mida 2010. aastast alates tähistatakse iga septembrikuu teisel pühapäeval. Eeloleval pühapäeval tasub vanavanemaid seega tavapärasest enam tähelepanuga hellitada.

Foto: Renee Altrov

Foto: Renee Altrov

Avalik saladus on, et vanaema tehtud roogade pealt kaloreid ei loeta ning tema kootud villastel sokkidel, sallidel ja kampsunitel on oma aukoht ka kõige brändi-tundlikuma inimese talvegarderoobis. Vanaisa elutark huumor leevendab hoobilt kogu maailmavalu ja lahendab ühtlasi kõik nooruse uljusest tulenevad probleemid. Olgugi, et vanavanemate jätkuv mure lastelaste hiliseks kujuneva naisevõtu või tanu alla saamise pärast võib sünnipäevalauas parajat peavalu tekitada, tasub käesoleval pühapäeval vanaemasid ja vanaisasid siiski meeles pidada ja neile näiteks mõne sügistööga appi minna – aidata neil moosi keeta, seeni kupatada või puude riita ladumisel abikäsi külge panna. Samuti võib vanavanemad terviserajale, muuseumi või loomaaeda kutsuda; tutvustada neile naabruskonnas mõnda uut kohvikut või pinnida vanaisalt välja mõni kasulik võte malemängus.

Vanavanemate päeva tähistatakse tänavu mitmelgi pool ka erinevates mälu- ja kultuuriasutustes, mille kohta leiab täpsemat informatsiooni Eesti Vabariigi 95. sünnipäeva-aasta programmist. EV95 raames antakse ka 95aastastele vanavanematele üle peaministri tänukiri koos käsitöö salliga. Jooksvate sündmuste ja vanavanemate päeva laiema teavitamise eesmärgil algatatud Facebooki mängudega saab tutvuda Rahvakalendri Facebook´i lehel.