„DJ Tools” on rkssi ehk Robin Buckley esimene kauamängiv. Albumi andis välja Lee Gamble’i piirenihutav plaadifirma UIQ, mis oli varem keskendunud vaid EPdele.

„DJ Tools” on pandud kokku EDMi sample pack’idest ehk komplektidest, mis koosnevad selle muusikastiili erinevatest detailidest.

rkss on võtnud need ette kaootilises järjekorras ning kõiki neist, keel põses, töödelnud, dekonstrueerides EDMi eepilisuse ja emotsionaalse pinge ning asendades selle tükeldatud katkete ja laialivalguvate ülesehitustega. Ehk teinud kõike muud kui see, milleks need sämplid mõeldud olid.

Buckley on ise plaadi kohta öelnud, et see on katse formuleerida enda suhet klubikultuuriga – püüe mõista, milline võiks olla muusika, mida ta transsoolisena kuulata ja luua tahaks. Taotluseks on olnud tantsumuusika ja tehnoloogia avastamine ning uute pindade kaardistamine läbi sotsiaalse prisma. Ta on loonud lugudega võrdkuju endast kui ühiskonna silmis kellestki erinevast ja projitseerinud selle tunnetuse muusikasse.

Tegemist on pigem kontseptuaalse albumiga, mis võib jätta ilma kontekstita mulje lõpetamata ideede kogumist ja poolikutest katsetustest. Olles tuttav autori visiooniga, on see põnev ja radikaalne introspektiiv, mis mõtestab oma ebastandardse käsitlusega muidu ekstravertset EDMi kui midagi habrast ja abstraktset.