Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

Kunst

Flo Kasearu. „Politsei palub abi" (valguskast, 120 x 57cm)

Flo Kasearu korraldab Pärnu naiste varjupaigas festivali

Reedel, 19. jaanuaril avatakse Pärnu naiste varjupaigas kunstnik Flo Kasearu näitus „Varjupaiga festival", millega kunstnik kutsub üles kõiki ebaturvalistes kodudes elavaid naisi tugikeskusesse tulema. Eksponeeritud joonistused, fotod ja objektid tegelevad lähisuhtevägivalla problemaatikaga.

Angela Maasalu. Foto: Joanna Hoffmann

Kiirkohting: Angela Maasalu

Tartu Kunstimuuseumis avatakse neljapäeval, 18. jaanuaril kell 18 noorte eesti kunstnike grupinäitus „Metafoorid kodule”, kus üks osalejatest on tänavune Sadolini kunstipreemia nominent Angela Maasalu.

Manfred MIM. Foto: MIMproject

Kiirkohting: Manfred MIM

MIMproject vastab küsimustele seoses leiutaja ja teadlase Manfred MIMi loodud ooperiga „Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas”, mis esietendub 19. jaanuaril rahvusooperis Estonia. MIMproject tegeleb Manfred MIMi pärandi taastamise ja taasloomisega.

Britta Benno. Foto: Lilli-Krõõt Repnau

Uus eesti graafika: Britta Benno

Kunagi nii Grafodroomis kui ka Kalamajas Metropoli kommuunis kunstnike ja rottidega ruume jaganud graafik ning õppejõud unistab nüüd oma suurest angaarist, kus oleks piisavalt ruumi suurelt joonistamiseks, animatsioonide tegemiseks ning trükipresside jaoks.

Martha Kirszenbaum. Foto: Deborah_Farnault

Tallinnas jätkub loenguseeria kunstikriitikast ja kureerimisest

Neljapäeval, 7. detsembril toimub esimene loeng sarjast „Rahvusvaheline laeng”, kus rahvusvaheliselt tunnustatud kuraatorid ja kriitikud tutvustavad oma praktikat, töömeetodeid ning jagavad seminarides nõuandeid väljal alustavatele tudengitele. Oma kureerimisprojekte tutvustab Martha Kirszenbaum.

Dorota Gawęda ja Eglė Kulbokaitė „Young Girl Reading Group 144” 2017.
Performance üritusteseeria In Formation raames, Institute of Contemporary Art, London.
Kuraator: Juliette Desorgues

Young Girl Reading Group ARSi majas

Laupäeval, 2. detsembril algusega 18 toimub ARSi majas (Pärnu mnt 154, ruum 111) kunstnike Dorota Gawęda ja Eglė Kulbokaitė algatatud performatiivne lugemisgrupp „Young Girl Reading Group 151: Folding City”.