Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Uus Eesti Biit

  Regret. Foto: Regret

  Uus eesti biit: Regret

  Regret on artist, kelle looming on sündinud sellest, kui saavad kokku hiphop, elektroonilise muusika lõputud võimalused, armastus drag-, pop- ja punkkultuuri vastu ning muusika kaudu oma ideaalse kehastusega kohtumine.

  Rake. Foto ja kujundus: Jaan Sinka

  Uus eesti biit: Rake

  Eelmisel aastal ühe värvikaima kodumaise plaadi ilmutanud alternatiivbändi Ouu ridadest tuntud Hyrr Innokent Vainola ja Rahel Ollisaar on riisunud kokku oma loomesalves peituva souliarmastuse, mille tulemiks on uus projekt Rake.

  West Coast Swingaz. Foto: Hilja Matsalu

  Uus eesti biit: West Coast Swingaz

  Aastal 2016 kaks EPd, „Brenda’s Groove” ja „Joe Cool”, ilmutanud West Coast Swingaz (kodanikunimega Tanel Matsalu) toob lääneranniku house’i koju kätte, lisades sellesse haamrised bassid ja justkui keskelt pooleks lõigatud helikatked.

  Karl Martian. Foto: Helena Ringo

  Uus eesti biit: Karl Martian

  Kohaliku muusika laamad nihkuvad – Karl Martian mässib oma sõrmede vahele räpi, rnb, trap’i, draama, moekunsti ja 90ndate sound’id. Lõpp-produktiks on sõõm värsket verd koos Gucci jäätisetorbikute ja romansipisaratest toksiliste biitidega.

  Oudeis. Foto: Evert Palmets (Body Machine Body)

  Uus eesti biit: Oudeis

  Oudeis on artist, kelle muusikat on kohalik kassetinduse isa Trash Can Dance nimetanud „tööstussümfooniaks ja ülistuseks industriaalsele draakonile”. Tõeliste masinate „muusikat” on ta kogenud otsekontaktis, ehitades sellele üles nii kõnealuse kui ka industriaalsele techno’le keskenduva kõrvalprojekti Democide.

  HeadRead. Foto: Mark Slavin

  Uus eesti biit: HeadRead

  2014. aastal ühendasid omavahel jõud kaks kohaliku dnb-maastiku olulist kandvat sammast – Planeet ja Slammin ehk Mikk Saar ja Roland Kaur, kes tegutsevad ühisnimetaja HeadRead all. Oktoobris ilmus duol uus EP „Proximo”, millel kuuleb võnkuvaid basse ja põnevusfilmidest inspiratsiooni leidnud klassikalist dnb’d.

  Ali Asker. Foto: Aleksander Kelpman

  Uus eesti biit: Ali Asker

  Koos uute biitidega toob Ali Asker ehk Rene Kaur ilmale ka uue muusikaplatvormi Liitheli. Tema värskelt EPlt „Papaver Somniferum” leiab elektroonilist tantsupõranda meditatsiooni, mis on põimunud läbi näiteks helikildudega tänavatelt ja loodusest.

  Heiki. Foto: Artur Augustynowicz

  Uus eesti biit: Heiki

  Kunagi industriaal-techno punti Digital Poodle kuulunud Heiki Sillaste on Torontos resideeriv väliseestlane, kelle laialdasse muusikalisse ampluaasse on kirjutatud sisse saunaverandal salvestatud ambient’i, dub’i, tükikesi eesti lastemuinasjuttudest ja loodusest. Lisaks graafilise disaineri ametile veab ta ka oma elektroonilise muusika leibelit paper + sound.

  Graafika: Lukáš Prokop

  Uus Eesti Biit: Shift Tides

  Kaks aastat tagasi avas Shift Tides ehk Magnus Morel koos Vul Vulpesega tehtud loos „This Moment” elektroonilise muusika ukse, mis Eestimaa pinnasel veel lapsekingades oli ning mida nüüd postinterneti koolkonnaks nimetatakse. See on looming, mis kõlab ühtaegu virtuaalselt ja reaalselt ning paneb helisse selle, mis juhtub siis, kui need kaks maailma omavahel põrkuvad.