Neljapäeval, 7. aprillil algavad taas Semiosalongi seminarid. Sel kevadel kõneldakse kuritöö semiootikast ning esimesel seminaril Arhiivis astub üles TÜ semiootikamagistrant Sarah Cai teemal „Sinu valvaja ei maga”.

Kuritöö on suhteline mõiste. Isikukoodi omamisest mõeldakse ühes riigis isiklike vabaduste rikkumise ja sammuna jälgimisühiskonna poole, samas kui teises kohas on isikukood lihtsalt vahend kiiremate pangaülekannete ja internetimaksete tegemiseks. Mõnel islamimaal peetakse laenudelt intresside küsimist liigkasuvõtmiseks, mis toob kaela jumaliku hukkamõistu, samal ajal kui USAs elavad terved institutsioonid krediitkaardivõlgade, õppelaenude ja hüpoteekide intressidest. Seks ilma nõusolekuta võib ühes kontekstis teha teo toimepanijast seksuaalkurjategija, ent teises kontekstis nõutakse vägistamisohvrilt vastutust ning ta võib perekonna au kahjustamise eest vangi panna. Sherlock Holmes ja teised detektiivid on alati semiootikud, kes teeva järeldusi konteksti põhjal, ning krimisarjade küllus televisioonis näitab, kui ligitõmbav kuritegude suhtelisus publikule on.

Seminarisarja kuraator on TÜ semiootika doktorant Tyler James Bennett ning seminarid toimuvad inglise keeles. Sündmuse leiad Facebookis siit.

Järgmistel Semiosalongi seminaridel astuvad üles TÜ semiootikaüliõpilased ja -õppejõud Jason Dydynski, Mehmet Uslu ja Katre Pärn. Loe lisa Semiosalongi kodulehelt.