Jaak Sooäär on üks eesti džässimaastiku äratuntavaima helikeelega artiste, kelle iga projekt on tulvil improvisatsioonilisust, kargust ja pulbitsevat energiat.

Seekordse kauamängiva „A Shooting Star” („Sabaga täht”) on kitarrist loonud triona, kuhu kuuluvad armeenia-eesti kontrabassist Ara Yaralyan ja soome trummar Markku Ounaskari. Kolme interpreedi muusikat kannab peidetud melanhoolsus ja meloodilisus, mis muudab kauamängiva isiklikuks ja pigem endasse vaatavaks.

Peamiselt koosneb „A Shooting Star” Jaak Sooääre lugudest ja Ara Yaralyani armeenia viisidest loodud arranžeeringutest. Lisaks on trio teinud erinevaid improvisatsioone Johann Sebastian Bachi muusika teemadel, mis toovad esile plaadi üldisema mitmekülgse temaatikate diapasooni, kuid ei lase sel laiali valguda. Muusikute ühisloomingut ilmestavad hoopistükkis struktuur, motiividele truuksjäämine ja atmosfäär. Seetõttu on plaadil üllatavalt palju õhku, selgeid harmoonialiikumisi ja meeldejäävaid meloodiaid. Ara Yaralyani poognatega mängitud teemad kõlavad kohati hapralt, andes nii lugudele palju sügavama tunnetuse. Markku Ounaskari värviv mängustiil ei kaota kuidagi tuge, vaid hoiab tagaplaanil rütmi. Jaak Sooäärele omane eklektilisem helikeel on seekordsel kauamängival üllatuslikult kaunis, tema puhul tavatult lihtsasti jälgitav ja rahulik.

Džässmuusikagurmaanile kindlasti huvitav muusikaline leid – aus, üllatavalt habras ja hea kuulamine.