7.–8. juunil toimub Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis sümpoosion-raamatumess „Making Public and Publics” („Kirjastamine ja kogukond: erialased kontekstid”), mis uurib paneelide, loengute ja performance’ite abiga kapitali, majandusmudelite ja prekaarse töö küsimusi kunsti ning disaini kirjastamises.

Kirjastuse Lugemik trükised aastatest 2010-2019. Foto: Anu Vahtra

Kirjastuse Lugemik trükised aastatest 2010-2019. Foto: Anu Vahtra

Üritus käsitleb poliitilist kirjastamist, tegeledes teemadega nagu identiteet, dekoloniseerimine ja kväärsus. Sümpoosion seab eesmärgiks tuua esile privileegi ja võimu aspekti millegi avalikustamise juures, kutsudes kokku nii kohalikud kui ka rahvusvahelised kirjastajad, raamatupoed ja kultuuritöötajad.

Ürituse avapäeval on oma raamatutega kohal kõik osalevad kirjastused. Toimub näitusega „Published by Lugemik. Printed matter from 2010–2019” kaasneva raamatu esitlus ning õhtu jooksul astuvad performance’itega üles graafiline disainer ja kunstnik Tatjana Stürmer (DE), kirjastus ;paranoia (EE) ning vabakutseline kuraator ja kunstitöötaja Margit Säde (EE/CH).

Laupäeval, 8. juunil on päevakavas mitmed loengud ja paneelid, mille teemadeks „Kirjastamine ja iseseisvad raamatupoed”, „Püüdes meeleheitlikult (üksteise lauseid) lõpetada”, „Prekaarne töö, võrgustikud, majandus”, „Feministlik kirjastamine ja väljaanded” jpm.

Lisainfot ja ürituse täpse ajakava leiad siit.