Päevad, mil Helsingis enamasti H&Mis poodlemise pärast käidud sai, on ilmselt igaveseks loetud. Nüüd on aeg visata pilk sealsetele Kalma sauna siniverelistele vendadele, tänavatoidukultuurile ja legendaarsetele plaadipoodidele. Alternatiivtuuri juhib kohalik muusikaspetsialist ja Helsingi elustiilivaibiga läbinisti tuttav DJ Anonymous.

Peolised Helsingi Bermuda kolmnurka kuuluvas Kaikus. Foto: Kaiku

Peolised Helsingi Bermuda kolmnurka kuuluvas Kaikus. Foto: Kaiku

1. Kulttuurisauna. Atmosfääriline avalik saun, mis on disainitud ja ehitatud täpselt nii, et see sobiks kokku oma suurepärase rannajoonel paikneva asukohaga. Kõige ilusam asi, mis on Helsingis viimase kümne aasta jooksul juhtunud.

2. Siltanen – Kuudes Linja – Kaiku. Helsingi kolm parimat baari/klubi, mis asuvad kõik ühes kvartalis. Kohalikud kutsuvad seda peokompleksiks või, veel parem, Bermuda kolmnurgaks.

3. Digelius. Tõeline institutsioon Digeliuse plaadipood on asunud Helsingi ühes pidepunktis Viiskulmas juba 1971. aastast. Nad on üle ilma kuulsad oma džässi ja maailmamuusika valiku poolest.

4. Fafa’s. Falafelikett, mis näitab, et Helsingis on võimalik püsti panna kvaliteet-vegeäri ning muuta selle käigus tänavatoiduskeenet.

5. Orion. Soome Rahvusliku Audiovisuaalse Instituudi juhtimisel tegutsev kino, mille hästi kureeritud programmist leiab nii klassikuid kui unustatud pärleid. Lisaks on seal kõige mugavamad istekohad Helsingis.

6. Natural Flavour Tea House. Helsingi all-linn pole eriline lemmikkoht, kuid see tervislikku toitu pakkuv hiinakas on üks eranditest. Sealne nuudli- ja pelmeenisupp on tugevad soovitused.

7. Torkkelinmäki. Ainulaadne koht Kallio linnaosas, mis on oma võimete tipus just suvel (milline linnaosa samas poleks?).

8. Pikkulintu. Väike kohalik baar Helsingi idaosas asuvas Puotila eeslinnas. Keskendub viskile ja käsitööõllele ning mõned peavad seda parimaks baariks Soomes.

9. Linko PizzaBar. Kena väike pitsabaar keset vaikset Töölö linnaosa.

10. Stadin Panimobaari. See koht pole veel isegi avatud, aga ma juba tean, et sellest saab üks uusi lemmikuid. Vedajaks on üks soome parimaid käsitööõllede pruulijaid Stadin Panimo ning see hakkab paiknema Suvilahtis, ümber nurga kohast, kus asub Eesti Maja.