Täna asub rahvusvahelise haardega tippkunstnik Matthieu Tercieux Tallinna I Valgusbiennaali raames Viru Keskuse aatriumis läbi viima tasuta töötubasid, kus koostöös linnarahvaga valmib ainulaadne heli- ja interaktiivsete kaartide installatsioon „You are Here…Somewhere Else” („Sa oled siin…kusagil mujal”). Novembri lõpus Viru Keskuse Hämariku platsil esitletava mängulise installatsiooni loomises saavad huvilised osaleda tänasest kuni 25. novembrini.

Pildil Lissabonis loodud installatsioon. Foto: Matthieu Tercieux

Pildil Lissabonis loodud installatsioon. Foto: Matthieu Tercieux

Prantsuse päritolu kunstniku Matthieu Tercieux teos üllatas publikut esmakordselt maailma ühel suurimal valgusfestivalil Lyonis. Hiljem on ta oma meeskonnaga installatsioone püstitanud veel Reimsis, Brüsselis, Ljubljanas ning teistes Euroopa linnades, ent iga kord on tulemus uus ja unikaalne.

„Oleme juba alustanud Tallinnaga seotud lugude ja helisalvestiste kogumisega. Töötoas valmivad koostöös kohalikega erinevad joonistused. Installatsiooni eesmärgiks on tuua kokku võimalikult palju eri elualade inimesi ning üheskoos ruumile uutmoodi läheneda,” ütles Tercieux. „Võib öelda, et meie unistuseks on rännata üle maailma ja luua uus maailmakaart, mis põhineb inimeste kujutlusvõimel ja fantaasial.”

Tasuta töötoad Viru Keskuse aatriumis on avatud tänasest kuni 25. novembrini kell 12.00 kuni 19.00. Valminud teost saab uudistada Viru Keskuse Hämariku platsil Valgusbiennaali raames 29. novembrist kuni 1. detsembrini.

24. novembrist kuni 1. detsembrini toimuva valgusbiennaaliga soovivad tegijad tutvustada kõrgetasemelist valguskunsti ja -disaini ning tuua see inimestele lähemale. Biennaali külastajatel on võimalik valgust näha, kuulda ja katsuda, seda tundma õppida ning endale sobivaks muuta.

Vaata sündmuste kava ja lae biennaali valguskaart alla siit.