Kääriku Metsaülikool, tänavuse teemaga „Kunstid – parim enne möödas?”, toimub 20.–24. augustil. Sel aastal möödub 25 aastat esimesest Metsaülikoolist Eestis ning seekordses Metsaülikoolis võetakse arutluse alla kunsti eesmärk, Eesti kultuuripoliitika ja kunsti eksport, kunstielu organisatsioonid, kunstiharidus jm.

Läinud aastal Metsaülikoolis osalenute nimesilte. Foto: Helena Tamm

Läinud aastal Metsaülikoolis osalenute nimesilte. Foto: Helena Tamm

Metsaülikooli lektoritena jagavad oma mõtteid kunstivaldkonna teoreetikud ja praktikud Kaarel Tarand, Tõnu Viik, Marju Lauristin, Urve Tiidus, Robert Kitt, Karl-Martin Sinijärv, Mart Laidmets, Ott Karulin, Signe Kivi ja paljud teised. Avaloengu peab tänavuse programmi arhitekt Jaak Kangilaski.

Lisaks päevastele loengutele ja paneeldiskussioonidele on osalejatel võimalus aktiivselt kaasa mõelda ja rääkida hommikustes mõttekodades ning tulla välja lahendustega „Avatud ruumis”. Õhtuti saab vestelda lõkke ääres ja käia saunas. Metsaülikooli lõppeb pidulikult traditsioonilise Metsaballiga.

Nelja augustipäeva kestel Käärikul võtab Metsaülikool arutluse alla Eesti jaoks olulised teemad. Metsaülikool toob kokku oma ala spetsialistid, üliõpilased, teadlased, lektorid ning kodanikuühiskonna aktiivsed kaasamõtlejad. Metsaülikool on koht, kus usaldusel põhinevas õhkkonnas on kõigil võimalus kaasa rääkida ning igaühe arvamust respekteeritakse. Metsaülikool kannab endas ligi 40-aastast traditsiooni, mis sai alguse Kanadas, Kotkajärvel aastal 1967. Eestis toimus esimene Metsaülikool 1989. a. Käärikul.

Registreerimisvorm Metsaülikooli kodulehel.