Müürileht

Nüüdiskultuuri häälekandja

  Kunst

  Arvustus: Armid kaunistavad naisi

  Laura Põllu ja Piret Karro näitust peaksid kogema kõik, kes loovad ja toidavad müüti eestlaste globaalsest eduloost ja kõik, kes ei mahu kogemuslikult nendesse raamidesse.

  Kiirkohting: Jaanus Samma

  Teisel Riia biennaalil (RIBOCA2) uue tööga „Riia postkaardid” välja tulnud kunsntik Jaanus Samma leidis hetke aega, et tutvustada oma uut Läti ja laiemalt ka Baltikumi lähiajalooga suhestuvat teost.

  Kiirkohting: Flo Kasearu

  Sel kevadel Eestis välja kuulutatud eriolukord pööras ka kunstimaailma pea peale. Kumu kutsus kiiretele aegadele kiirelt reageerima kunstnik Flo Kasearu. Kumu viiendal korrusel on alates 18. augustist avatud Flo Kasearu näitus „Eriolukord”, millega kunstnik vaatab muuseumi muutunud töökorraldust ning dokumenteerib Kumu saaliteenindajate uusi päevarutiine.

  Lõpetades kunstiülikooli (pandeemia tingimustes). Intervjuu Eesti Kunstiakadeemia Portfolio Café ekspertidega

  Eesti Kunstiakadeemia õppeaasta lõpetab lõputööde festival TASE, mille üheks osaks on portfooliote tagasisideüritus Portfolio Café, tuues kokku värsked lõpetajad ja professionaalid kunsti- ja disainivaldkondades. Portfolio Café tiim arutles kahe eksperdi, Corina Apostoli ja Maryam Fanniga kunsti- ja disainihariduse hetkeseisu teemadel.

  Foto: Renee Altrov

  Radikaalne valgus saab uue kõla

  Kai kunstikeskuses avatud Anne Katrine Senstadi valgusinstallatsioon „Radikaalne valgus” saab 10.–14. juuniks uue helikujunduse, mille autoriks on Kai korraldatud open call’i võitja Sander Shifter Peterburist. Rääkisime Shifteri ning teise ja kolmanda koha pälvinud muusikute Andrea Patroni ning Andres Vihterpaliga nende heliteoste valmimisest.