Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) korraldusel tänavu sügisel kolmandat korda toimuv galeristide meistrikursus on mõeldud nii praktiseerivatele kui ka alles alustavatele galeristidele eesmärgiga pakkuda neile professionaalset galeriinduse ja kunstikorralduse alast koolitust.

Hetki varasemalt galeristide meistrikursuselt. Foto: press

Hetki varasemalt galeristide meistrikursuselt. Foto: press

Galeristide meistrikursus, mis leiab aset 21. septembrist 2. oktoobrini, annab osalejatele mitmekülgsed teadmised rahvusvahelisest kunstimaailmast ja selle dünaamikast oma valdkonna tippspetsialistidelt. Sügisesel meistrikursusel käsitlevate teemade hulka kuuluvad: globaalne kunstiturg ja selles osalejad; alustavaid kunstnikke esindava kommertsgalerii jätkusuutlik töömudel; kunstiajakirjandus ja -perioodika ning kirjutamine sotsiaalmeedia kanalitele; näitusekorralduse ja kureerimise kaasaegsed suundumused.

Kaheksa päeva vältav intensiivkursus on avatud nii magistritaseme üliõpilastele, kellel on huvi kaasaegse kunsti vastu või kes on varasemalt kaasaegse kunsti väljal töötanud, kui ka praktiseerivatele galeristidele, kunstivahendajatele, kultuurikorraldajatele ja kunstnikele. Galeristide meistrikursuse töökeeleks on inglise keel. Kolmele kursuse läbinule avaneb võimalus osaleda arenduskeskuse galeriipraktikal välisgaleriides 2017. aastal.

Taotlusvorm kursusele registreerimiseks on allalaetav siit. Registreerimine on avatud kuni 12. septembrini.

Programmi sisuga saad lähemalt tutvuda siin.