Fotoraamatusse „Eesti meister” jäädvustatakse inimesi, kes teevad asju oma kätega ning sellisel tasemel, mille kohta võib julgusega öelda kunst.

Fotod/kollaaž: Heikki Leis

Fotod/kollaaž: Heikki Leis

Fotograaf Heikki Leis pildistas raamatu tarbeks omal alal andekaid inimesi viimased kolm aastat, jälgis meistrite argiaskeldusi ja püüdis kaadrisse nende tööhoos käsi. Tema fotod on pildistatud filmilindile, et väärtustada kaduma kippuvat käsitööoskust.

Kõrvuti Priit Pärna, Edward von Lõnguse ja teiste juba tuntud kunstnikega jõuavad fotoraamatusse pildiseeriates ka muude elualade tipud, inimesed, kes hoiavad tänini elus näiteks kellassepa, meesterätsepa, lihuniku või topisetegija elukutset. Kokku 33 meistrit.

Minna võib niigi, et kümnekonna aasta pärast ei leia mõne raamatus kajastuva töö jaoks enam oskajat. Seepärast on see hea kingitus noortele, kes hindavad küll käsitööd ja tahavad seda elus hoida, kuid pole veel enda jaoks seda õiget meistrit leidnud, kelle juurde selliks minna.

Fotoraamatusse kirjutab iga meistri kohta loo Jüri Kolk. Tekstid tulevad eesti- ja ingliskeelsed. Kujundab Kaire van der Toorn-Guthan. Raamat ilmub septembris 2018.

Heikki Leisi varasema loominguga saad tutvuda fotograafi kodulehel.