Disainer Elina Kasesalu plaanib välja anda põhjaliku värviliste illustratsioonidega noori kunstnikke tutvustava raamatu, mis näeks trükivalgust uue aasta alguses. Kogumik on mõeldud vaatamiseks-lugemiseks illustratsioonifännidele ning inspiratsiooni leidmiseks neile, kes ise joonistavad-maalivad. Kindlasti on kogumikust kasu ka neile, kes otsivad illustraatorit näiteks raamatule, reklaamplakatile või muusikaalbumile, aidates seega kunstnikel leida meelepäraseid koostööprojekte.

Foto: Hooandja

Foto: Hooandja

Elina Kasesalu on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna. 2009. aasta sügisel lõi ta oma firma – Paper Cuts. Siiani on tal õnnestunud edukalt illustreerida Birk Rohelennu luuleraamat „Morbidaarium”, mille eest pälvis Kuldmuna auhinna. Kõige kaugemad joonistustööd on Kasesalu teinud Miamis asuva Aasia toidu restorani menüüde jaoks ning Calvin Cardioidi animeeritud muusikavideole „Lullaby for a Nameless Creature”. Viimane sai suure tähelepanu osaliseks ning seda vaadati Vimeos üle 40 600 korra.

Suure illustratsioonifännina oli Elina Kasesalu järjekordse selleteemalise raamatu koju viinud, kui hakkas mõtlema, miks mitte ise Eesti noortest kunstnikest ja nende töödest kogumikku välja anda. Samal päeval kirjutas ta oma ideest Facebookis Draw24 grupis ja kohates suurt poolehoidu, hakkas mõtet ellu viima, kutsudes raamatus osalema 38 erineva stiiliga kunstnikku, küsisides hinnapakkumisi ja leides sobiva trükikoja.

Raamatu pealkirjaks tuleb „i”, sest selle tähega algavad mitmed väljaandega seotud sõnad nii eesti kui inglise keeles – illustratsioon/illustration, illustraatorid/illustrators, iseseisev/independent, inspireeriv/inspirational.

Raamatu edu korral on plaanis tulevikus välja anda ka selle järg, sest kõik kunstnikud, kes tutvustamist väärivad, ei mahtunud esimese väljaande kaante vahele ära.

Projekt vajab hooandjate toetust, et katta raamatu trükikulud ja tasustada selle tõlkija-toimetaja töö.