Pühapäeval, 17. septembril kell 11-15 toimub Annelinnas Männi tänaval kogukonnaalgatusena juba kolmandat korda mitme pere aiamüük ja kohvikutepäev, mille raames kauplevad osalevad majapidamised endale ebavajalikuks muutunud asjadega ja avavad pop-up kodukohvikud.

Aiamüük ja kohvikutepäev Annelinnas eelmisel aastal. Foto: Arp Karm

Aiamüük ja kohvikutepäev Annelinnas eelmisel aastal. Foto: Arp Karm

Algatuse idee pärineb Põhja-Ameerikas väga levinud aiamüükide (yard sale) näitel. Üle ookeani on taoline perele mittetarvilike asjade omaalgatuslik mahamüümine väga tavaline. Sellise tegevuse käigus on võimalik teha endale kodus ruumi juurde, teenida veidi lisaraha ning anda asjadele uus elu. Kui üritust korraldatakse kogukonnaga, on võimalus tutvustada ka oma piirkonda, tõekspidamisi ning luua ühtsustunnet.

Aiamüügil osalevad seitse Annelinna majapidamist Männi tänavalt. Müügiks pakutakse riideid, kodutarbeid, mööblit, nipet-näpet jm, ning päevaks avatakse kodukohvikud. Veganid saavad aiamüügil kõhu täis kohvikus Vegan Fusion. Suure tõenäosusega saab osta värskeid aiasaadusi või neid tasuta koju viia.

Osa asjadest, mida müüa ei õnnestunud annetavad tänavate elanikud MTÜ Eesti Pagulasabile, mis aitab korjandusega Eestis rahvusvahelise kaitse saanuid. Külastajatel on läbi annetuste võimalik organisatsiooni heaks ka oma panus anda.

Aiamüük on külastajatele tasuta ja avatud vaid ühel päeval. Täpsem kaart on leitav aiamüügi kogukonnalehel.