Berliinis, eesti kohvikus Jää-äär avatakse tuleval nädalal näitus eesti animaatori ja koomiksikunstniku Stella Salumaa töödega lühikoomiksite sarjast „The Marriage of a Bull and a Bullfighter”. Härja ja härjavõitleja keerulist suhet käsitlev humoorikas lugu koosneb neljateistkümnest koomiksist, millest on fragmente avaldatud varasemalt Müürilehes ja Elina Kasesalu koostatud Eesti illustraatorite raamatus „i”.

Stella Salumaa „The Marriage of a Bull and a Bullfighter”.

Stella Salumaa „The Marriage of a Bull and a Bullfighter”.

Hetkel peaasjalikult Londonis resideeruv kunstnik on õppinud EHIs kultuuriteooriat ja Eesti Kunstiakadeemias animatsooni. Tema varasematest töödest võib ära mainida muusikavideo Argo Valsi loole „Tsihcier”, Hooandja kaasabil valminud lühifilmi „Uneskõndija” ning raamatuna ilmunud koomiksi „Sulgedega kanasupp”, mis jutustab reisist New Yorki. Hiljuti tutvus Stella Londonis bändi The Giving Styles ninamehega ning sellest tutvusest sündis muusikavideo laulule „By the Horns”.

Londonis teenib Stella leiba Jellyfish Pictures’i Brixtoni kontoris, animeerides laste multifilmi „Floogals”. Selle kõrvalt on tal aga pooleli ka isiklik projekt „Fat postman and Mr. Edward Poe” – nagu nimigi ütleb räägib lugu paksust postiljonist ja kirjanikust mr. Edward Poest.

Näitus avatakse teisipäeval 20. oktoobril kell 19:00 ja tööd on üleval 15. novembrini. Eesti kohvik Jää-äär asub Berliinis Mauerparki vahetus läheduses aadressil Brunnenstrasse 56.

Stella töödega saab põhjalikumalt tutvuda tema kodulehel stellasalumaa.tk.

Näituse event Facebookis.

Samal päeval mõni tund varem kell 17:00 avatakse Berliini Eesti Saatkonnas ka Mari Laaniste kureeritud koomiksinäitus „Spooky Folk”, kus on üleval 14 eesti autori tööd, teiste seas ka Stella omad. Lisaks on oma töödega esindatud Veiko Tammjärv, Elina Sildre, Joonas Sildre, Meelis Kupits, Aleksander Rostov, Lilli-Krõõt Repnau, Liisa Kivimäe, Katarina Skott, Elina Kasesalu, Triinu Lille, Anni Mäger, Sven-Tõnis Puskar, Vesse Veering, Maiken Silla ja Mattias Mälk.

Näitusel võib kohata Eesti mütoloogiast ja rahvaluulest tuttavaid kratte, kummitusi, libahunte, nõidu, jumalaid ja deemoneid. Peenete metafooridega vürtsitatult segunevad omavahel huumor, horror, luule ja eeposed.

Berliini Eesti Saatkonna aadress on Hildebrandstrasse 5.