DJ-ankeet: Kiimsask
Lugemisaeg 3 minArtistinime Kiimsask taga peidab end üritusesarja Spontaanika eestvedaja ja vinüülientusiast Siim Kask. Kiimsask on keerutanud plaate ca 2006 aastast, mil ta endale virtuaalseid programme kasutades miksimise põhitõed selgeks tegi ja ära tundis, et tahab asjaga tõsisemalt tegelema hakata. Kuna Siimu tutvusringkond kulges juba toona vinüüli lainel ning sel ajal vaimustus klubikultuur minimaalsemast dnb’st ja varajasest dubstep’ist, mis liikus enamasti just niisugusel kujul, tärkas sellest ka meie ankeedi peategelase vaimustus antud formaadi vastu.
Debüüt: 2009. aastal oma tolleaegses kodulinnas Kiviõlis. Mängisin kokku vist tund aega, iga loo comedown’i ajal, kui biit korraks alt ära kadus, kostis saalist pikk vile ja keegi karjus „Davaaaiiii!!”. Pidu väga pikalt ei kestnud, kuna keegi lõhkus akna ära, mille peale sõitis kohale politsei, kes meie olemise kiirelt laiali saatis. Peksa lubati ka anda.
Muusikas oluline: Kordava muusika puhul ootamatud muutused rütmis ja maitsekalt sämpeldatud breakbeat’i kasutamine.
Muusikas ebaoluline: Liigne vokaalikasutus, mis lämmatab all kõlava rütmi ja koondab kogu tähelepanu endale.
Mida mängin: Esoteerilist house’i ja obskuurset minimal’i.
Eredaimad mängumälestused: Eelmisel suvel Harju- ja Raplamaa piiril vabas õhus heade sõprade keskel, kui järsku hakkas sadama hoovihma ja kõik kogunesid väiksele alale DJ-puldi ette varju. Puldi kohale paigaldatud presenti pidi aeg-ajalt kergitama, et sinna kogunenud vihmavesi pähe ja tehnika peale ei valguks. Käed üleval, näod naerul ja vaib põhjas.
Lugu, mida mängiksin oma parima sõbra pulmas: MFSB „Mysteries of the World”.
Koht, kus tahaksin kindlasti mängida: Frankfurdi klubis Robert Johnson või Glasgow’ Sub Clubis.
Guilty pleasure: Kui peale satun, kuulan hea meelega Raadio Tallinna – mõnus ja vist ainuke alternatiiv äravahetamiseni sarnase valikuga peavoolu raadiojaamadele.
Alt üles vaatan…: Juhtusin hiljuti lugema huvitavat intervjuud Rush Houri nimelise muusikapoe ja plaadifirma kaasasutaja Antaliga, kes on eespool mainitu kõrval veel edukas DJ, noorte jalgpallikoondise treener ning pereisa. See, kuidas üks mees nii mitmel eri rindel pühendunud ja edukas suudab olla, on inspireeriv.
Viis klassikut:
2562 „Redux”
Subsound „Electrobot”
Jan Jelinek „Tendency”
Baby Ford & Zip „Morning Sir”
Source Direct „Secret Liaison”
Viis hetkekummitajat:
Clever & Smart „Deja Vous”
Cron „Interrupt”
DJ Jes „Come High Tonight”
Slam „White Shadows”
Oshana „Dream Frequency”
Tehnilist: Oluline on oskus tajuda heli valjust oma seti vältel ja erinevate meediumite pealt mängitavate träkkide puhul. Liiga vali muusika väsitab liialt kõrvu ega tee ka lugudele teeneid.
Lõppsõna: Minu poolt kõik, olge mõnusad.
Kuula lisaks Siimu SoundCloudist.