Homme, 16. aprillil kell 19.00 toimub Tallinnas Salme Kultuurikeskuses tänavuste Eesti Muusika Päevade kõige eksperimentaalsem kontsert „Passaggio”. Publiku ees on Eesti nüüdismuusika rahvusvahelised visiitkaardid ansambel U: ja Resonabilis, kaastegev on rahvusvaheline internetipõhine Csoundi ansambel.

Salme keskus muutub üheks õhtuks müstiliseks helide ja võngete maailmaks. Kontserdikülastajad läbivad väikese heliinstallatsiooni juba Salme keskuse usest sisenedes, muusika kõlab ka fuajees ja treppidel ning kultuurikeskuse saalides.

Kontsert on austusavaldus Itaalia heliloojale Luciano Beriole. Ettekandele tulevad Kristjan Kõrveri ja Arash Yazdani uudisteosed, samuti Christian Wolffi, Jüri Reinvere ja Tatjana Kozlova-Johannese looming. Visuaalse kujunduse autorid on Krista Mölder ja Neeme Külm. Idee autor on flötist Tarmo Johannes.

Kontserdil kõlav eksperimentaalne teos „Ajulained” ühendab ansambli U: liikmete ajutegevuse kuni tuhandete kilomeetrite kaugusel olevate Csoundi spetsialistide mõtetega. Kolm U: liiget kannavad sensoreid, mis mõõdavad ajutegevust, kahel on andurid, mis kajastavad muudatusi naha elektrijuhtivuses, mis omakorda peegeldab emotsionaalseid muutusi.

„Passaggio” on kontsert eri ruumides ja erinevatest ruumidest, nagu kinnitab Tarmo Johannes. Olemisest lähedal ja kaugel, sees ja väljas. Mängus on nii komplitseeritud tehnoloogilised lahendused kui kõige puhtamad pillihelid.

Ansambli U: koosseisu kuuluvad: Helena Tuuling (klarnet), Merje Roomere (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello), Vambola Krigul (löökpillid) ja Taavi Kerkimäe (klaver); ansambli Resonabilis moodustavad Iris Oja (hääl), Kristi Mühling (kannel) ja Aare Tammesalu (tšello).

Ansambel Resonabilisest tehtud saade „Kõlab hästi!”:

Rohkem infot „Passagio” kohta siin.