Muusikapäeval, 1. oktoobril toimub ühe päeva jooksul üle 147 tasuta lühikontserdi 37 erinevas asulas ja kokku astub programmis üles rohkem kui 650 muusikut.

Muusikapäeva eesmärgiks on väärtustada ja tutvustada Eesti muusikakultuuri, samas ka tutvustada Eesti muusikuid ja nende elukutset. Muusikapäeva programm on heatahte projekt, kus tänu sellele, et kontserdipaigad on andnud oma ruumid kasutada ilma rahata ja ka muusikud astuvad programmis üles honoreerimata, saavad külastajad nautida head muusikat tasuta. Sel päeval saab tasuta kuulata Eesti tippkollektiive ja muusikuid nagu näiteks Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri avatud proovi dirigent Neeme Järviga, Klassikatäht Pipilota Neostuse, Marten Altrovi, Marcel Johannes Kitse ja teiste solistide kontserte ja vaadata Rahvusooper Estonia teatri avatud balleti „Coppelia” proovi. Päev on täis üllatusi ja muusikat võib 1. oktoobril kohata ka seal, kus seda oodata ei oskaks.

Muusikapäev saab alguse Tallinnas hommikuses trollibussis, kui Õismäe – Kaubamaja liinil sõitvas trollis number 6 ootab reisijaid meeldiv hommikune äratus (väljumine Õismäelt 8.35). Päeva jooksul võib muusikuid kohata veel mitmel pool ühistranspordis, aga ka pankades (DNB pank, Nordea pank), kaubanduskeskustes (Solaris, Magistral), kirikutes (Tallinna Jaani, Viljandi Pauluse), riigiasutustes (PPA Vikerlase büroo) ja koolides üle Eesti.

Muusikapäeva märksõna „Kuula!” kutsub üles kuulama ja märkama muusikat ning helisid meid ümbritsevas keskkonnas ning mõistma, millist osa mängib muusika me igapäevases elus.

Päevased üritused kulmineeruvad õhtuse muusikapreemiate tseremooniaga, kus Eesti Kultuurkapital ja Eesti Muusikanõukogu annavad üle iga-aastased muusikapreemiad. Eesti Kultuurkapital annab välja üheksa preemiat ning Eesti Muusikanõukogu kolm: interpretatsiooni-, heliloomingu- ja elutööpreemia, mille väljaandmist toetavad Kaubamaja AS ja Eesti Autorite Ühing. Preemiate tseremooniast teeb otseülekande ka Eesti Televisioon (ülekanne algab 1.oktoobril kell 19.00 ETVs).

Rahvusvahelist muusikapäeva tähistatakse ülemaailmselt 1. oktoobril. Traditsioon algatati 1975. aastal Rahvusvahelise Muusikanõukogu tollase presidendi, legendaarse viiuldaja Yehudi Menuhini eestvõtmisel, kes kutsus üles meenutama sellel tähtpäeval, milline koht on muusikal meie kultuuris ja igapäevases elus.

Täpsem programm ja lisainfo siin.