Tartu Elektriteater rõõmustab juba uue aasta alguses kõiki kinosõpru ja pakub 1.-5. jaanuaril võimalust vaadata 2015. aasta filmisaagi paremikku.

Illustratsioon: Paula Maier

Illustratsioon: Paula Maier

Viie päeva jooksul saab näha 17 erinevat linateost – kavasse mahub nii märulist pakatavaid kassahitte, festivalidel laineid löönud autorifilme, kauneid animatsioone kui ka mõtlemapanevaid dokumentaalfilme.

„On kujunenud traditsiooniks, et uue aasta künnisel toome publikuni valiku möödunud aastal Eesti kinodes jooksnud filmidest, mis jäid kõige enam silma ja mõttesse. Filmiaasta nädalalõpu programm pakub võimalust vaadata neid võrratuid teoseid, mis liiga kiirelt kinokavadest kadusid ja kahe silma vahele jäid, aga ka neid, mis on nii head, et tahaks veel kord üle vaadata,” selgitab Elektriteatri eestvedaja Andres Kauts.

Kavast leiab muuhulgas 2015. aasta kassahiti „Star Wars: Jõud tärkab”, lauljanna Amy Winehouse’i elust pajatava dokumentaalfilmi „Amy”, parima filmi Oscari võitnud linateose „Lindmees ehk (võhiklikkuse ootamatu voorus)”, Kanada noore filmigeeniuse Xavier Dolani filmi „Emme” ning teisi sel aastal kõneainet pakkunud ja vaatajate meeli rõõmustanud teoseid nagu „Kõnd”, „Lammas Shaun. Film”, „Inimese mõõt”, „Sicario”, „Väike prints”, „Taksojuht”, „Victoria”, „Pahupidi”, „Mehed ja kanad”, „Marslane”, „Öö kutse”, „Klubi” ja „Straight Outta Compton”.

Rohkem infot filmide ja linastuste kohta leiab Elektriteatri kodulehelt.