Täna kell 17.00 avab loominguline platvorm Rundum fotokunstimessi „Näitamiseks/Müümiseks 2014”, mis on jätkuks eelmise aasta oktoobris alguse saanud Rundumi fotokunstimessile. Tallinna Fotokuu raames toimuv mess toimub 20.–26. oktoobril Tallinna Sadamarketis (Kai 5/Sadama 6).

Täiendusena Tallinna Fotokuu poolt korraldatavale fotokunstimessile annab „Näitamiseks/Müümiseks 2014” ülevaate nooremast põlvkonnast, kes kasutab fotot vastavalt oma huvidele, vajadustele, oskustele ja võimalustele. See on hea võimalus tutvuda ideede, formaatide ja tegijate paljususega – osalejateks on suur hulk oma loomingus fotot kasutavaid kunstnikke, kellest enamik alles õpib või on äsja kooli lõpetanud. Messi eesmärgiks on tutvustada laiemale avalikkusele noori kaamerapõhiste kunstidega töötavaid tegijaid ning tõsta esile nende loomingut. Mess on suunatud nii laiemale publikule, kunstihuvilistele, kuraatoritele, kriitikutele kui ka kogujatele.

Messi asukoht Tallinna Sadamarketi boksis on katse eksperimenteerida kunsti näitamise erinevate viisidega, avades uusi pindu ning esitledes kaasaegset kunsti väljaspool selle harjumuspärast konteksti.

Osalevad kunstnikud: Hannes Aasamets & Mihkel Ilus, Mari Armei, Saskia Fischer, Hedi Jaansoo, Pille-Riin Jaik, Aleksander Kelpman, Mari Leen Kiipli, Hirohisa Koike, Karel Koplimets, Kulla Laas, Alissa Nirgi, Maria Muuk, Ede Raadik, Evelyn Raudsepp & Henri Hütt, Jaan Rõõmus, Käty Tarkpea, Aap Tepper, Kirill Tulin & Anna Shkodenko, Tõnu Tunnel, Roman-Sten Tõnissoo, Sohvi Viik, Mari Volens, Reimo Võsa-Tangsoo, Kristina Õllek.

Neljapäeval kell 17.30 toimub ka Rundumi lugemisgrupp, mille lugemismaterjaliks on Sarah Thorntoni raamat „Seven Days in Art World”.