GLEN Eesti programm saadab 2014. aastal kolmeks kuuks laia maailma kümme vabatahtlikku, kes osalevad arengukoostööprojektides Indias, Birmas ning Aafrika ja Kesk-Aasia riikides.

Etioopia käsitöö. Foto: GLEN 2013 Katariina Rebane

Etioopia käsitöö. Foto: GLEN 2013 Katariina Rebane

Arengukoostöö Ümarlaua juhi Piret Hirve sõnul on projektil kaks eesmärki. „Esiteks osaleb noor kohalikus projektis, toob kasu sealsele kogukonnale ja saab ise hindamatu kogemuse. Teiseks aitavad kodumaale tagasi tulnud noored tõsta Eesti inimeste teadlikkust arenguprobleemide keerukusest.”

Kandideerida saab kümnesse projekti:

1. Aserbaidžaan ‒ poliitikate arengu uurimine
2. Tadžikistan ‒ turismi arendamine
3. Kõrgõzstan ‒ noorsootöö maapiirkondades
4. Birma/Myanmar ‒ kogukondlik haridus noortele
5. Malawi ‒ naisettevõtluse arendamine
6. Kamerun ‒ keskkonnaklubid Buea lastekodudes
7. Etioopia ‒ naisettevõtluse arendamine
8. Kamerun ‒ kohalike algatuste sidumine
9. India ‒ noorte tööhõive edendamine
10. Keenia ‒ HIV/AIDS ennetustöö

Projektidesse kandideerimine on avatud kõigile 21‒30-aastastele maailmaharidusest huvituvatele noortele, kes räägivad inglise keelt.

Osa projektidest nõuavad ka vene keele oskust. Arengukoostöö Ümarlaud ootab avaldusi 22. jaanuarini 2014.

GLEN Eesti on osa üleeuroopalisest GLEN võrgustikust. Projekti eesmärk on tõsta noorte teadlikkust arenguprobleemidest vaesemates riikides ning toetada noorte aktiivset osalemist säästliku ja solidaarse mõtteviisi edendamisel. Maailmahariduslik koolitus- ja praktikaprogramm hõlmab ettevalmistuskoolitust, kolmekuulist tööd mõnes Aafrika, Aasia või Ida-Euroopa riigis ning teavitustööd ja maailmahariduse edendamist kodumaal.

Projekti koordineerib Eestis Arengukoostöö Ümarlaud ja rahastuseks on esitatud projekt Eesti Välisministeeriumile. Lisainfo kandideerimise ja varasemate GLEN vabatahtlike kohta leiad siit.